Nākamais solis rūpniecības attīstības virzienā Ventspilī

03/09/2014
Šodien, 2014.gada 3.septembrī, topošā Ventspils Elektronikas centra pamatos tika iemūrēta vēstījuma kapsula ar ziņojumu nākotnei. Elektronikas centrs ir viena no divām jaunajām ražošanas ēkām, kas šogad tiek būvēta Ventspils brīvostā ar Eiropas Savienības atbalstu, lai jau 2015.gadā piedāvātu modernas ražošanas telpas augstas pievienotās vērtības uzņēmumiem.

Svinīgajā kapsulas iemūrēšanas pasākumā piedalījās Ventspils pilsētas domes un Ventspils brīvostas pārvaldes vadība, projekta autori un būvnieki, kā arī SIA Ventspils elektronikas fabrika, kas būs viens no centra nomniekiem, un citi projektā iesaistītie. Vēstījuma kapsulā tika ielikts ziņojums par topošo projektu un šo dienu, kā arī laikraksta Ventas Balss 3.septembra numurs un SIA Ventspils elektronikas fabrika īpaši šim notikumam gatavota elektronikas pamatplate.

Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs atgādināja, ka vēl salīdzinoši nesen šeit bija zaļa pļava, tad, pateicoties Eiropas Savienības līdzfinansētajam ostas un industriālo teritoriju pievadceļu projektam, tika izbūvēta infrastruktūra: „Šodien mēs redzam, ka tas nav bijis velti, jo esam pie nākamā vēsturiskā soļa rūpniecības attīstības virzienā Ventspilī. Šādas ražotnes rada tik svarīgo sociālekonomisko stabilitāti.”

SIA Ventspils elektronikas fabrika valdes loceklis Ilmārs Osmanis pauda gandarījumu, ka visu pušu intereses sakritušas – laikā, kad uzņēmums nonācis pie situācijas, kad nepieciešams paplašināties, Ventspils brīvostas pārvaldei bijis iespējams piesaistīt finansējumu, lai būvētu piemērotu ražošanas ēku. „Mēs jau šobrīd ražojam eksportprodukciju vairāku desmitu miljonu eiro apmērā un šo apjomu palielināsim,” paziņoja I.Osmanis.

Ventspils elektronikas centra ēka top Ventspils Augsto tehnoloģiju parka teritorijā un tā loģiski papildinās jau teritorijā esošo ražošanas un biroju ēku kompleksu. Viens no centra potenciālajiem nomniekiem ir SIA Ventspils elektronikas fabrika, kas jau šobrīd strādā esošajā Ventspils Augsto tehnoloģiju parka ēkā, bet vēlas savu darbību Ventspilī paplašināt. Šobrīd SIA Ventspils elektronikas fabrika strādā 90 darbinieku, taču paplašinoties ir plānots izveidot vismaz 45 jaunas darba vietas.

Elektronikas centru būvē SIA Abora sadarbībā ar Ventspils uzņēmumu SIA Pilsbūve pēc Ventspils brīvostas pārvaldes pasūtījuma. Kopējās būvniecības izmaksas plānotas ap 3 miljoniem eiro, no kuriem 40% segs Eiropas Reģionālās attīstības fonds. Aizdevumu centra būvniecībai sniedz Pohjola Bank plc filiāle Latvijā.

Elektronikas centra ražošanas ēka 4300 m2 platībā būs piemērota elektronikas un elektrotehnikas ražotājiem.

Ražošanas ēku būvniecības projekts tiek īstenots ES līdzfinansējuma programmā Atbalsts ieguldījumiem ražošanas telpu izveidei vai rekonstrukcijai, ko administrē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra. Finansējuma piesaistes nosacījumi paredz, ka 12 mēnešu laikā pēc projekta pabeigšanas jārada vismaz 20 jaunas darba vietas, 36 mēnešu laikā vismaz 50 jaunas darbavietas, bet 10 gadus pēc projekta pabeigšanas ražošanas telpas tiek izīrētas vismaz 3 nesaistītiem apstrādes rūpniecības komersantiem.

 

[S627_Vēstījuma kapsulas iemūrēšana Ventspils elektronikas centra pamatos ]