Notiek Ventspils brīvostas pārvaldes loču kuģu mācības

11/11/2020

Šonedēļ Ventspils ostā norit mācības ostās strādājošo loču kuģu komandām. Lai pārliecinātos, ka komanda ir gatava sniegt palīdzību, ja gadījumā notiktu negadījums, tiek imitētas situācijas, kad cilvēks negaidīti nokļūst aiz borta.

Ventspils brīvostas flotē šobrīd ir divi loču kuģi: “Kaija” un “Ronis”. Šo kuģu galvenais uzdevums ir nogādāt uz un no kravas kuģa, kas ienāk ostā, Ventspils brīvostas loci, kurš savukārt palīdz kuģu kapteiņiem orientēties un manevrēt ostā. Bet dažkārt loču kuģi arī uz un no kuģiem pārvadā pasažierus – piemēram, komandas locekļus, kam nepieciešams nokļūt krastā, vai kuģu inspektoru, kam jātiek uz kuģa. Visas šīs darbības notiek gan ostas akvatorijā, gan atklātā jūrā gan mierīgos, gan stipri vējainos apstākļos, kas rada papildus bīstamību, tāpēc kuģu komandu sagatavotība ir ļoti būtiska. Darbinieki regulāri iziet dažādus kursus, bet šādas mācības uz vietas ostā notiek pirmo reizi.

Nelaimes gadījumi, kādi tiek imitēti šīs nedēļas mācībās, Ventspils ostā notikuši nav, bet šī gada janvārī loču kuģa “Ronis” komanda no Ventas izglāba suni, kurš bija iekritis upē un saviem spēkiem malā tikt nespēja.