Oktobrī Ventspils ostā Ro-Ro kravu rekords

14/11/2016
2016.gada oktobrī Ventspils ostā sasniegts jauns viena mēneša laikā uz un no prāmjiem pārvadāto kravu (Ro-Ro) apjoms – 205,1 tūkstoši tonnu. Ventspils brīvosta šobrīd ir aktīvākais un lielākais prāmju satiksmes centrs Latvijā. Astoņas reizes nedēļā prāmji kursē uz Nīneshamnas ostu Zviedrijā, bet vienu reizi – uz Travemindi Vācijā.

Šī gada 10 mēnešos Ro-Ro kravu apjoms Ventspils ostā palielinājies līdz 1,7 miljoniem tonnu, un tas ir par 14% vairāk nekā pagājušā gada attiecīgajā periodā, kā arī vairāk nekā Rīgas un Liepājas ostai kopā, attiecīgi 207 un 535 tūkstoši tonnu. Rekordliels apjoms apstrādāts oktobrī – 205,1 tūkstostis tonnu, kas ir šobrīd lielākais Ro-Ro kravu apjoms viena mēneša laikā Ventspils ostas vēsturē. Līdz šim visvairāk Ro-Ro kravu viena mēneša laikā bija 2011.gada oktobrī – 188,9 tūkstoši tonnu.

Turpina palielināties arī prāmju pasažieru skaits Ventspils ostā. 10 mēnešos prāmjus Ventspils ostā izmantojuši 100 434 pasažieri, kas ir par 9327 pasažieriem jeb 10% vairāk nekā pirms gada. Jāpiemin, ka kravas auto šoferi (54 559) pasažieru skaitā neietilpst.

Ventspils brīvostas pārvalde augstu novērtē sadarbību ar prāmju satiksmes operatoriem. Šobrīd prāmju satiksmes līnijas no Ventspils ostas organizē viens no lielākajiem prāmju satiksmes operatoriem Eiropā  “Stena Line”. Prāmju apkalpošana notiek Ventspils brīvostas terminālī “Noord Natie Ventspils Terminals”.

Stratēģisku lēmumu Ventspils ostā attīstīt prāmju satiksmi ostas vadība pieņēma 1998.gadā. Turpmākajos gados pēc Ventspils brīvostas pārvaldes pasūtījuma tika izbūvētas divas ro-ro tipa piestātnes, kuras ir nepieciešamas prāmju apkalpošanai- prāmju pasažieru terminālis un kravu terminālis. Ventspils ir vienīgā osta Latvijā un viena no nedaudzajām Eiropā, kur ir nodalīta kravas un pasažieru plūsma, tā radot labākos gaidīšanas apstākļus gan pasažieriem, gan autovadītājiem.