Ovišu, Užavas un Akmeņraga bākas atkal pieejamas apskatei

14/05/2020

Reaģējot uz valstī noteikto ārkārtas situāciju vīrusa Covid-19 izplatības dēļ, Ventspils brīvostas pārvaldes apsaimniekotās Ovišu, Užavas un Akmeņraga bākas uz laiku nebija pieejamas apmeklētājiem. No 14.maija, ievērojot drošības pasākumus, bākas atkal varēs apskatīt arī no iekšpuses.

Lai rūpētos par apmeklētāju drošību, bākā vienlaikus drīkstēs atrasties tikai tie apmeklētāji, kas ieradušies kopā ar vienu transportu. Bāku teritorijā apmeklētājiem lūgums ievērot 2 metru distanci. Ārkārtas situācijas laikā Ovišu bākās ekspozīcijas zālē apmeklētāji tiks lūgti neaiztikt ar rokām arī interaktīvos ekspozīcijas priekšmetus.

Ventspils brīvostas pārvalde ir atbildīga par Latvijas vecākās — Ovišu bākas, romantiskās Užavas bākas un no apdzīvotām vietām visattālākās Akmeņraga bākas saglabāšanu un uzturēšanu kārtībā. Novērtējot industriālā kultūras mantojuma vērtību un cilvēku interesi, Ventspils brīvostas pārvalde tās ir padarījusi pieejamas publiskai apskatei. Ovišu bākā izveidota arī hidrogrāfijas vēstures ekspozīcija.

Apmeklētājiem bākas ir atvērtas katru dienu, izņemot pirmdienas, no 10.00 līdz 16.00.  Užavas bāka apmeklētājiem nav atvērta arī otrdienās.