Palīdz arī griezties teleskopam

25/09/2018

Uzņēmuma Hansa-Flex Hidraulika filiāle Ventspilī darbojas jau 17 gadus, šajā laikā gan paplašinot piedāvājuma klāstu un telpas Fabrikas ielā 5, gan dodot darbu arvien vairāk ventspilnieku.

Viena no senākajām filiālēm

1962. gadā Vācijā dibinātais uzņēmums Hansa-Flex AG savu pārstāvniecību Latvijā atklāja 2000. gadā Rīgā, bet nu jau tā filiāles darbojas vēl 16 pilsētās. Tajā skaitā arī Ventspilī, kur sāka darboties viena no pirmajām Latvijas filiālēm, kas sekmīgi to turpina darīt joprojām, piedāvājot dažādu hidraulisko iekārtu detaļas, to uzstādīšanu un apkopi. Krists Bērziņš, kurš firmā strādā jau 13 gadus un šobrīd ir Ventspils filiāles vadītājs, stāsta, ka sākumā tajā pavisam nelielā telpā darbojušies vien 3–4 cilvēki, ar ko tā brīža darba apjomam arī pilnībā pieticis, bet pēdējos trīs gados uzņēmums nodarbina 14 cilvēkus: «Lēnām, bet stabili augam. Sākumā strādājām 200–300 kvadrātmetru lielā telpā, bet tagad – jau vairāk nekā 1100 kvadrātmetros. Protams, arī mums iesita krīzes gadi, bet esam pārdzīvojuši arī tos. Pavasarī paplašinājām ražošanai paredzētās telpas un tagad arī remontējam noliktavu, lai cilvēki varētu strādāt patīkamākos apstākļos. Uzņēmums Eiropā ir viens no līderiem hidraulikas jomā, un to pašu varam teikt par Latviju, tā ka arī mums Ventspilī un novadā darba netrūkst.»

Tā kā Kurzemē ir visai blīvs Hansa-Flex Hidraulika filiāļu tīkls, darboties vairāk sanāk tieši Ventspils apkārtnē, taču klienti netiek šķiroti – uzņēmums sadarbojas gan ar pilsētas un novada lielākajiem uzņēmumiem, gan zemnieku saimniecībām un iespēju robežās cenšas palīdzēt ikvienam, kam ir šāda nepieciešamība. Klientiem tiek nodrošināts 24 stundu serviss, un uzņēmuma telpās darbojas arī veikals. Bērziņš savas darba gaitas šajā uzņēmumā sācis Rīgā, kur trīs gadus nostrādāja par pārdevēju, bet pēc tam saņēma piedāvājumu pārcelties uz Ventspili, ko arī izmantoja: «Esmu tāds pierādījums izaugsmes iespējai, jo man tiešām ir sanācis iziet cauri visiem posmiem no apakšas līdz augšai.»

Liek lietā pieredzi un zināšanas

Lūgts minēt Ventspils filiāles lielākos klientus, Bērziņš nekavējoties nosauc tiešām garu sarakstu, bet tas vēl neesot viss. Starp tiem ir lieli brīvostas teritorijā bāzēti uzņēmumi, tādi kā Malmar Sheet Metal un Bucher Municipal, novada lielākais nodokļu maksātājs KurekssVentspils siltums, transporta un ceļu būves uzņēmumi, zemnieku saimniecības. Vārdu sakot, šajos gados sanācis sadarboties ar visdažādāko jomu uzņēmumiem, un šī sadarbība arī turpinās.

«Mēs varam ne tikai piegādāt nepieciešamās detaļas vai iekārtas, bet arī paši to visu uzstādīt un apkalpot. Piemēram, ievilkām hidrolīnijas abās pilsētas katlumājās. Ja nepieciešams, arī es varu doties kaut ko paskrūvēt, tā ka uz darbu baltā kreklā un kaklasaitē nenāku,» Bērziņš skaidro, ka nepieciešamības gadījumā katrs gatavs pielikt roku. Uz vietas uzņēmumā izgatavo hidropievadus, cilindrus, caurules un arī komplektē hidrostacijas, savukārt, piemēram, sērijveida caurules, kādas vēl nav iespējams izgatavot Ventspilī, kur nav īpašas locīšanas iekārtas, nepieciešamajā daudzumā tiek pasūtītas Vācijā. Ventspils filiāles ražotnē strādā septiņi cilvēki, tāpat ir arī darbinieks, kurš specializējas tieši cilindru remontā, metinātāji un virpotāji.

Šajos gados uzņēmuma darbinieki strādājuši tik daudzos dažādos objektos, ka ar kaut ko pārsteigt viņus gandrīz vai neesot iespējams, lai gan tieši jauni izaicinājumi esot tie interesantākie. Piemēram, tieši Hansa-Flex Hidraulika tika uzticēta Irbenes radioteleskopa grozīšanas mehānisma demontāža un jauna uzstādīšana, kas arī esot viens no interesantākajiem apkalpotajiem objektiem. Bērziņš skaidro, ka svarīgi ir turēties līdzi laikam un aktualitātēm: «Arī hidraulikas tehnoloģijas strauji attīstās, daudz kas tiek datorizēts, un tam visam arī mums jāaug līdzi. Piemēram, tās zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai apkalpotu ap 2000. gadu ražotos ekskavatorus, ļoti atšķiras no šobrīd nepieciešamajām. Mums ir tādi speciālisti, mums ir liela pieredze, turklāt sarežģītākajos gadījumos varam arī konsultēties pie vācu inženieriem, tā ka risinājumus cenšamies atrast jebkurā situācijā. Hansa-Flex, kas nodibinājusi īpašu hidraulikas akadēmiju, katru gadu rīko arī apmācības, kurās stāsta par visām aktualitātēm un kuras notiek gan Latvijā, gan Vācijā.» Lai gan šis nav vienīgais šāda veida uzņēmums Ventspilī, tie sadzīvojot visai mierīgi, izvēli ļaujot izdarīt klientiem.

Lai pagatavotu hidropievadu, caurules vispirms jāsagarina nepieciešamajā izmērā un jānomizo.

Pēc tam īpašā presē tam tiek uzlikts nepieciešamais savienojums.

Pēc izgatavošanas rezerves daļu marķē, iegravējot tās numuru, izgatavošanas datumu un vietu.

Produkcija gatava doties pie pasūtītāja – šajā gadījumā Bucher Municipal.

Hansa-Flex Hidraulika Ventspils filiāles vadītājs Krists Bērziņš (priekšplānā) un pārdevējs konsultants Gatis Mačtams.

Daudz no nepieciešamā iespējams izgatavot pašu virpošanas cehā.