Par biznesa iespējām Ventspils brīvostā stāsta Japānā

25/02/2019

Šonedēļ Ventspils brīvostas pārvaldnieka vietnieks, Mārketinga un attīstības nodaļas vadītājs Igors Udodovs uzturas darba vizītē Japānā, lai informētu par biznesa sadarbības iespējām Ventspils brīvostā. Latvijas Republikas Satiksmes ministrijas vadītās delegācijas sastāvā ir Latvijas transporta nozares lielāko uzņēmumu pārstāvji.  

Šodien, 25.februārī, delegācija tikās ar Nippon Express vadību – Nippon Express viceprezidentu Ito Jutake (Ito Yutake) un viņa komandu. Tikšanās laikā puses pārrunāja sadarbības iespējas, ņemot vērā, ka Nippon Express, kurai pašlaik jau ir pārstāvniecības 46 valstīs, lielu uzmanību pievērš pārrobežu sadarbības attīstībai Eirāzijas pārvadājumu kontekstā.

Tāpat šodien Tokijā notika Latvijas vēstniecības Japānā un Japānas Ārējās tirdzniecības organizācijas (JETRO) kopīgi rīkotais lietišķais seminārs “Latvija – savienojot Eiropu ar Āziju. Jaunās priekšrocības un iespējas”, kurā tika pulcināti Japānas transporta nozares galvenie spēlētāji, t.sk., kompāniju Mitsubishi, Nissin, Japan Post u.c. pārstāvji. I.Udodovs seminārā uzstājās ar prezentāciju par Ventspils brīvostu. Seminārā piedalījās vairāk nekā 25 Japānas uzņēmumu pārstāvji. Pēc semināra notika kontaktbirža, kuras laikā Japānas un Latvijas transporta un tranzīta biznesa pārstāvji varēja detalizētāk pārrunāt konkrētus sadarbības redzējumus. Biznesa misijas turpinājumā delegācija tālāk dosies uz Nagoju un Osaku, lai tur turpinātu sarunas ar potenciālajiem biznesa partneriem.