Par nepatiesu informāciju TV 3 ziņu raidījumā

18/01/2017
Ventspils brīvostas pārvalde informē, ka telekanāla TV3 ziņu raidījuma sižetā “Elektrificēs dzelzceļu no Latgales uz Rīgu” 2017.gada 17.janvārī, ko sagatavoja Jānis Eglītis un Ivo Veiss, sniegtas nepatiesas ziņas par darbu Ventspils brīvostā.

Sižeta teksts: “Kamēr Ventspils osta pērn budžeta pieņemšanas laikā caur tā sauktajām deputātu kvotām saņēma miljoniem eiro, Ventspils ostā kravu kritums pērn sasniedza 20% un jau pašlaik vietās, kur tika pārkrautas kravas, plānots attīstīt ražošanu.”

  • Ventspils brīvostas pārvalde ir Ventspils ostas un rūpniecisko teritoriju pārvaldītājs. Ventspils brīvostas pārvalde no tā sauktajām “deputātu kvotām” nav saņēmusi pilnīgi nekādu finansējumu. Arī uzņēmumi, kas strādā Ventspils brīvostas teritorijā, nav šo līdzekļu saņēmēju vidū.
  • Ventspils ostā strādājošie termināļi 2016.gadā kopā pārkrāva 18,8 miljonus tonnu, kas ir par 16,5% mazāk nekā gadu iepriekš, nevis 20% kā teikts sižetā.
  • Rūpnieciskās darbības attīstība Ventspils brīvostas industriālajās teritorijās ir viens no Ventspils brīvostas attīstības virzieniem, kas noteikts arī Ostu attīstības programmā.  Tomēr industriālā attīstība nekādā veidā neskar ostas termināļu teritoriju. Ventspils pilsētas teritoriālplānojumā ostas termināļu teritorijas un rūpniecības teritorijas ir skaidri nodalītas. Turklāt teritorijas, kur tiek pārkrautas kravas, ir iznomātas privātiem termināļiem ilgtermiņā kravu pārkraušanas un ar to saistīto darbu veikšanai. Tātad arī apgalvojums “vietās, kur tika pārkrautas kravas, plānots attīstīt ražošanu” neatbilst patiesībai.

Ventspils brīvostas pārvalde ir lūgusi TV3 ziņu redakciju atsaukt nepatieso informāciju, kas izskanēja 17.janvāra ziņu raidījumā.