Pieaug interese par sašķidrinātās dabasgāzes piegādi Ventspils brīvostā

09/07/2020

Sašķidrinātās dabasgāzes jeb LNG pieejamība ostā būtu nozīmīga priekšrocība jaunu uzņēmumu piesaistē, esošo uzņēmumu enerģijas izmaksu optimizēšanā, kā arī dotu iespēju ostā piedāvāt kuģu LNG bunkurēšanas pakalpojumu. Pēc esošās situācijas izpētes Ventspils brīvostas pārvalde uz kopīgu sanāksmi aicināja uzņēmumus, kuri izrādījuši interesi attīstīt Ventspilī sašķidrinātās dabasgāzes piegādes pakalpojumu, lai rosinātu tos sadarboties.

“Ventspils brīvostas pārvaldes interese ir, lai šis pakalpojums Ventspilī būtu pieejams. Sašķidrinātā dabasgāze ir jaunākā un zaļākā enerģija, kas strauji attīstās visā pasaulē. Šīs enerģijas pieejamība Ventspilī būtu ļoti svarīgs signāls investoriem un kravu pārvadātājiem. Ventspils brīvostas pārvalde no savas puses darīs visu iespējamo, lai veicinātu LNG pieejamību Ventspilī, bet svarīgākais darbs jāpaveic uzņēmējiem,” uzrunājot uzņēmumu pārstāvjus, kuri ieradās uz sanāksmi par sašķidrinātās dabasgāzes piegādes iespējām Ventspilī, teica Ventspils brīvostas pārvaldnieks Andris Purmalis.

Sanāksmē piedalījās četri uzņēmumi: SIA “JetGas”, AS “Virši”, SIA “Kundziņsalas Dienvidu projekts” un SIA “Ventstone Complex”.

Ventspils brīvostas pārvalde no savas puses aptaujāja arī ostā strādājošos termināļus un rūpnieciskos uzņēmumus par potenciālo interesi izmantot sašķidrināto dabasgāzi. 13 uzņēmumi šādu iespēju būtu ieinteresēti izmantot. 

Sanāksmes laikā tika pārrunāti iespējamie tehniskie risinājumi, kas būtu visizdevīgākie tieši Ventspils situācijā. Šī bija pirmā tikšanās, pēc kuras uzņēmumi vienojās iepazīties ar Ventspils brīvostas pārvaldes sniegto informāciju nākt klajā ar konkrētiem priekšlikumiem.