"R GRUPA" uzsāk kokmateriālu eksportu no Ventspils Tirdzniecības ostas

08/09/2020

Mežizstrādes uzņēmums "R GRUPA" noslēdzis ilgtermiņa līgumu ar Ventspils Tirdzniecības ostu, tādējādi paplašinot eksporta loģistikas iespējas, kas pēc uzņēmuma prognozēm būs būtisks atvieglojums Kurzemes reģiona kokmateriālu piegādātājiem. Jau šīs nedēļas sākumā pirmā uzņēmuma krava no Ventspils Tirdzniecības ostas tiks eksportēta uz Skandināviju.

Noslēgtā sadarbība ļaus uzņēmumam izmantot ostas multimodālos loģistikas pakalpojumus eksporta tirgus vajadzībām. Līdz šim uzņēmums veicis kokmateriālu eksportu no Rīgas un Salacgrīvas ostu termināļiem, tāpēc noslēgtā sadarbība ar Ventspils ostu pavērs plašākas iespējas kokmateriālu iegādei Kurzemes reģionā, piesaistot vietējos piegādātājus.

"R GRUPA" valdes priekšsēdētājs Juris Rūsa: "Neskatoties uz šī brīža sarežģītajiem apstākļiem eksporta tirgū, mēs turpinām šī biznesa segmenta attīstību. Eksportējot kokmateriālus caur Ventspils Tirdzniecības ostu, varam ne tikai diversificēt savu darbību Latvijas teritorijā un ilgtermiņā kāpināt eksporta kapacitāti, bet arī uzrunāt vietējos piegādātājus, sniedzot tiem iespēju izmantot viņu biznesam izdevīgāku kokmateriālu iepirkšanas punktu. Skandināvija kā galamērķis šobrīd ir viens no mērķa tirgiem, kuros eksportēt vietējās izcelsmes kokmateriālus."

Jāuzsver, ka viena no Ventspils Tirdzniecības ostas priekšrocībām ir spēja apkalpot lielākos Baltijas jūrā ienākošos kuģus, tā sniedzot iespēju uzņēmumam eksportēt lielizmēra kravas. Paredzēts, ka sākotnēji uzņēmums veiks vidēji 5 līdz 6 kravas pārvadājumus mēnesī, ar laiku apjomu palielinot.

Par R GRUPU

SIA "R GRUPA" ir viens no lielākajiem pašmāju mežsaimniecības uzņēmumiem ar vairāk nekā 18 gadu pieredzi nozarē. Uzņēmums piedāvā modernus pakalpojumus meža apsaimniekošanas un enerģētikas jomā, iekļaujot tādus pakalpojumus kā meža īpašumu iegādi un apsaimniekošanu, mežu un cirsmu izstrādi, enerģētiskās koksnes ražošanu, loģistikas pakalpojumus, kokmateriālu eksportu. Uzņēmuma apgrozījums 2018.gadā sasniedza 24,98 miljonus eiro.