Ražošanas ēkas būvdarbus plānots pabeigt aprīlī

10/03/2021

2021.gada pavasaris Ventspils brīvostas industriālajā zonā gaidāms ar jaunas ražotnes atvēršanu. Teritorijā pie Ventspils lidostas plānots pabeigt jaunas pēc Ventspils brīvostas pārvaldes pasūtījuma būvētas ražotnes būvniecību, kurā ražos polikarbonāta loksnes.

Saskaņā ar būvdarbu veicēja iesniegto grafiku, ēkas būvdarbus paredzēts pabeigt aprīlī, pēc kā tiks kārtota dokumentācija un veiktas darbības, lai ražošanas ēku pieņemtu ekspluatācijā.

4100 kvadrātmetru lielā ražošanas ēka Ganību ielā 103 ir viena no divām ražošanas ēkām, kas šobrīd tiek būvētas Ventspils brīvostas industriālajā teritorijā pēc Ventspils brīvostas pārvaldes pasūtījuma. Topošā ēka atrodas Ventspils lidostas industriālajā zonā, kur jau strādā tādi uzņēmumi kā “Malmar Sheet Metal” un “Bucher Municipal”.

Līgums par jaunās ēkas nomu noslēgts ar Baltkrievijas izcelsmes uzņēmumu SIA “Ultraplast EU”, kas Ventspilī veidos polikarbonāta lokšņu ražotni. Uzņēmums sākuma stadijā plāno saražot 1200 tonnu produkcijas gadā, bet pie pilnas jaudas – 5000 tonnu produkcijas gadā. Saražoto produkciju plānots realizēt Eiropas tirgū. SIA “Ultraplast EU”, plānojot ieguldīt iekārtās līdz 12 miljoniem eiro, arī papildinājis to uzņēmumu skaitu, kas kvalificējies speciālās ekonomiskās zonas sniegto priekšrocību izmantošanai.

Līgums par ēkas būvniecību noslēgts ar SIA “Ostas celtnieks” par 4,8 miljoniem eiro. Ēkas celtniecību ar 1,2 miljoniem eiro līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.