Reisā dosies Dzejas kuģis

07/09/2017
Piektdien, 8.septembrī 14.00 Ventspils brīvostas pārvaldes ekskursiju kuģītis Hercogs Jēkabs pievienosies Dzejas dienu svinēšanai un pārtaps par Dzejas kuģi. Uz klāja par ielūkošanos grāmatu lapās gādās Andris Akmentiņš.

Reisa pasažieri Andra Akmentiņa vadībā iepazīsies ar jauno dzejas gadagrāmatu bērniem "Garā pupa 2017", kā arī ar fragmentiem no topoša romāna par 50-tajiem gadiem lauku skolā Latvijā, no kura autors sola jautru ieskatu tajā, kādu dzeju skolēni un pat skolotāji rakstīja tolaik. Klavieru pavadījumu sniegs Ventspils Mūzikas vidusskolas audzēknis Andrejs Mārtiņš Grīnbergs.

Dzejas kuģī sēdīsies Pārventas pamatskolas un 4. vidusskolas audzēkņi, bet viņiem aicināts pievienoties ikviens interesents. Brauciens ar kuģīti Dzejas reisā būs bez maksas.

Dzejas kuģis iesāks Kurzemes Dzejas dienu programmu, kas no 8.līdz 10.septembrim Ventspilī pulcēs radošus prātus no Liepājas, Talsiem, Kuldīgas, Tukuma, Saldus un Ventspils. Kurzemes Dzejas dienu tradīcija aizsākās 1999.gadā, kad dzejnieka Olafa Gūtmaņa iedvesmotas, Kurzemes Dzejas dienu krustmātes Aijas Bumbieres radītas un Ventspils pilsētas atbalstītas notika pirmās Kurzemes Dzejas dienas Ventspilī.