Sākta krasta nostiprinājuma pārbūve pie Dienvidu mola

05/10/2018

Lai uzlabotu Ventspils ostas infrastruktūru un kuģošanas drošību ostā, sākti darbi lai pārbūvētu savu laiku nokalpojušo krasta nostiprinājumu Ventspils ostas teritorijā pie zemesgabala Dienvidu mols 5. Darbus veic atklātā konkursa uzvarētājs AS “BMGS”.

Jau septembrī sākti demontāžas darbi teritorijā pie Dienvidu mola, kur plānota krasta nostiprinājuma pārbūve. Nākamnedēļ plānots sākt gultnes attīrīšanu un grunts atrakšanu līdz enkuru augstuma atzīmei. Pēc tam sekos rievpāļu iegremdēšana. Visus darbus šajā objektā plānots pabeigt līdz 2019.gada rudenim.

Atklātajā konkursā par tiesībām veikt būvdarbus šajā objektā uzvarēja pretendents ar zemāko piedāvāto cenu – AS “BMGS”. Būvdarbu līgums noslēgts par 1,4 miljoniem eiro. Projektu līdzfinansē Eiropas Savienības Kohēzijas fonds.

Būvdarbi tiks veikti un finansēti projekta Nr. 6.1.1.0/17/I/003 “Ventspils brīvostas hidrotehnisko būvju pārbūve un atjaunošana” ietvaros, kura realizācija notiks saskaņā ar darbības programmas „Izaugsme un nodarbinātība” 6.1.1. specifiskā atbalsta mērķi “Palielināt lielo ostu drošības līmeni un uzlabot transporta tīkla mobilitāti”.