Satiksmes ministrs Tālis Linkaits Ventspilī tikās ar ostas termināļu pārstāvjiem

09/01/2020

Trešdien, 8.janvārī, vizītē Ventspilī ieradās Satiksmes ministrs Tālis Linkaits, lai ar Ventspils brīvostas pārvaldes vadību, kā arī ostas termināļu pārstāvjiem pārrunātu esošo situāciju Ventspils ostā un nepieciešamo rīcību kvalitatīva ostas pārvaldes darba nodrošināšanā.

Sanāksmē ar termināļu pārstāvjiem piedalījās arī Ventspils brīvostas pārvaldes vadība – valdes priekšsēdētāja Inguna Strautmane, valdes loceklis Ģirts Valdis Kristovskis un pārvaldnieks Andris Purmalis, kā arī VAS “Ventas osta” valdes locekle Baiba Vīlipa.

Ministrs informēja uzņēmumus par esošajām un plānotajām izmaiņām Ventspils ostas pārvaldībā, uzsverot, ka šī ir nebijusi situācija, kas prasījusi straujus lēmumus: “Esam ieinteresēti, lai Ventspils osta plauktu un attīstītos.” Šobrīd ir pārejas process, kurā tiek lemts, kā sadalīt funkcijas un pienākumus starp Ventspils brīvostas pārvaldi un VAS “Ventas osta”, līdz ar to noteiktu laiku paralēli pastāvēs divas struktūras, bet par visām izmaiņām uzņēmēji laikus tiks informēti. Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētāja I.Strautmane uzsvēra, ka izmaiņām pārvaldībā nekādi nebūtu jātraucē uzņēmēju darbs.

Uz tikšanos ar ministru un Ventspils brīvostas pārvaldes vadību bija ieradušies pārstāvji no 17 ostas termināļiem un ar kravu plūsmas organizēšanu saistītiem uzņēmumiem. Uzņēmēji atzinīgi novērtēja iespēju informēt par savu darbu, sankciju ietekmi, kā arī nākotnes plāniem, vairākkārtīgi slavējot operatīvo darbu, kas ļāvis Ventspils brīvostas pārvaldi no sankciju saraksta izņemt ļoti īsā laikā. Uzņēmēji informēja, ka šobrīd darbs atkal norit normālā režīmā, tomēr prognozes par ietekmi ilgtermiņā izteikt būtu pāragri, jo galvenais jautājums ir Ventspils koridora konkurētspējas nodrošināšana kopumā, kas ietver ne vien ostu, bet arī pārvadājumus pa dzelzceļu.

Lai pēc iespējas precīzāk identificētu katra ostas termināļa situāciju un nepieciešamo atbalstu no Ventspils brīvostas pārvaldes puses, jau kopš 23.decembra ar katru uzņēmumu individuāli tiekas arī Ventspils brīvostas pārvaldnieks Andris Purmalis.  Ventspils brīvostas pārvalde aicina uzņēmējus uz turpmāku sadarbību un piedāvā sniegt visu iespējamo atbalstu, lai Ventspils osta varētu sekmīgi attīstīties.