Satiksmes ministrs tikās ar Ventspils brīvostas industriālās zonas uzņēmējiem

22/01/2020

Šodien, 22.janvārī,  vizītē Ventspils brīvostā ieradās LR Satiksmes ministrs Tālis Linkaits, lai pārrunātu aktuālākos Ventspils brīvostas pārvaldības jautājumus, kā arī tiktos ar ostas industriālās zonas uzņēmējiem, atbildētu uz jautājumiem un informētu par esošajām un plānotajām izmaiņām brīvostā.

Ventspils brīvostas darbs ir tieši saistīts ne tikai ar ostas termināļiem un citiem ar kuģošanu un kravu apstrādi saistītiem uzņēmumiem, bet arī ar vairākiem desmitiem ražojošo uzņēmumu, kas strādā Ventspils brīvostas industriālajā teritorijā, nomā ražošanas ēkas vai zemi.

T.Linkaits: “Valsts interesēs ir, lai uzņēmējdarbības vide Ventspilī būtu labvēlīga, lai uzņēmējiem šeit būtu vienlīdzīgi nosacījumi, sarunas ar brīvostas pārvaldi saprotamas un caurskatāmas, lai Ventspils brīvosta plauktu un attīstītos.” Ministrs aicināja uzņēmējus pastāstīt par sadarbību ar brīvostas pārvaldi un akcentēt tos jautājumus, kas varētu būt kopīgi risināmi, lai uzņēmumi varētu attīstīties.

Ventspils brīvostas pārvaldnieks Andris Purmalis uzsvēra, ka industriālās zonas pie ostām tiek veidotas daudzviet pasaulē, saprotot, ka pieostas teritorijas par ražošanas bāzi var izvēlēties uzņēmumi, kam ir svarīgs izejvielu vai gatavās produkcijas eksports caur ostu, tāpēc arī šobrīd dialogs ar ražošanas uzņēmumiem ir ļoti svarīgs.

Uz tikšanos bija ieradušies 14 Ventspils brīvostas ražošanas uzņēmumu vadošie darbinieki: SIA “Bio-Venta”, SIA “Diana sveces”, SIA “Bucher Municipal”, SIA “Eurolcds”, SIA “Forta Vent”, SIA “Froli Baltic”, SIA “HansaMatrix Ventspils”, SIA “Kalmeta”, SIA “Kurzemes granulas”, SIA “Malmar Sheet Metal”, SIA “Pobeda Confectionery”, SIA “Ultraplast EU”, SIA “Ventspils metināšanas rūpnīca” un SIA “Wasserkabel Baltic”.

Tikšanās laikā tika uzsvērti vairāki jautājumi, pie kuru risināšanas iespējām darbs turpināsies, piemēram, ražošanas platību palielināšana, noliktavu pieejamība, infrastruktūras pilnveide, kā arī dzelzceļa pakalpojumu kvalitātes jautājums, kas no izejvielu piegādes viedokļa ir ļoti svarīgs arī Ventspils ražojošajiem uzņēmumiem.

Kā jau ziņots, šobrīd norit darbs, lai Ventspils brīvostas pārvaldes funkcijas varētu pārņemt jaunizveidotā VAS “Ventas osta”. Ventspils brīvostas pārvaldes un Satiksmes ministrijas vadība atkārtoti uzsvēra, ka uzņēmējiem no šī pārmaiņu procesa nebūtu jāizjūt nekādas neērtības.