SIA „Heimdal Skonto Latvija” atklās jauno māju moduļu ražotni Ventspilī

16/04/2013
2013.gada 24.aprīlī Ventspilī, Rūpniecības ielā 27, tiks svinīgi atklāta SIA „Heimdal Skonto Latvija” jaunā ražotne, kurā jau vairākus mēnešus top māju moduļi Skandināvijas tirgum.

SIA „Heimdal Skonto Latvia” ir 100% Norvēģu mātes uzņēmumam „Heimdal Skonto Norway” piederošs uzņēmums, kas reģistrēts 2012.gadā, lai sāktu māju moduļu ražotni Ventspilī. „Uzņēmuma īpašnieki bija informēti, ka Ventspilī ļ ir atbrīvojušās telpas ar labu infrastruktūru tieši šāda profila ražotnei, tāpēc nolēma atvērt savu filiāli Latvijā. Mazsvarīgs nebija arī pieejamā kvalificētā darbaspēka faktors, kā arī fakts, ka Ventspils brīvostas pārvalde un pašvaldība izrādīja lielu pretimnākšanu un atbalstu,” stāsta SIA „Heimdal Skonto Latvija” izpilddirektore Jeļena Sušicka.

Uzņēmums ražo dzīvojamo māju moduļus, ko plānots realizēt Skandināvijas tirgū. Moduļa iekšpusē izveidotas gatavas telpas ar inženierkomunikācijām, apdari, santehniku un mēbelēm. Gatavie moduļi tiks nogādāti būvniecības vietā, kur tie tiks samontēti kā daudzstāvu ēkas, piemēram, dzīvojamās mājas, viesnīcas. Ventspils ražotnē plānots ražot 280 moduļus gadā. Tuvākajos 5 gados, rūpnīcas aprīkojumā paredzēts ieguldīt 150 000 EUR. Projekta rezultātā plānots radīt ap 50 jaunas darba vietas. Izejvielu sagāde un gatavās produkcijas eksports notiks caur Ventspils ostu. „Ventspils brīvostas pārvalde jau šobrīd ir veikusi nepieciešamos padziļināšanas darbus pie uzņēmuma piestātnes, lai jau aprīlī pirmais kuģis ar eksportkravu atstātu Ventspils ostu,” stāsta J.Sušicka.

Ražošanas vajadzībām uzņēmums apakšnomā Ventspils brīvostas teritoriju ~7.6 ha platībā un ražošanas ēku no uzņēmuma SIA „HBSI Production” Rūpniecības ielā 27, Ventspilī. SIA „Heimdal Skonto Latvija” ir izsniegta speciālās ekonomiskās zonas licence.

Jaunās ražotnes svinīga atklāšana notiks 2013.gada 24.aprīlī 15.00 Ventspilī, Rūpniecības ielā 27. Atklāšanā piedalīsies SIA „Heimdal Skonto Latvija” ................................., Ventspils pilsētas domes un Ventspils brīvostas pārvaldes vadība.