Svinīgi atklāj “Wasserkabel Baltic” vienotās apkures un dzesēšanas sistēmas komponentu ražotni

26/05/2017
26. maijā, Ventspils augsto tehnoloģiju parkā, tika atklāta Vācijas izcelsmes uzņēmuma “Wasserkabel Baltic” vienotās apkures un dzesēšanas sistēmas komponentu rūpnīca, kur ražos Latvijā un Baltijā vienīgās jaunās paaudzes apkures un gaisa dzesēšanas sistēmas, kā arī polipropilēna caurules ēku iekšdarbiem. Iekārtu iegādē un apgrozāmajos līdzekļos uzņēmums investējis ap 1,7 miljonus eiro.

Svinīgajā ceremonijā piedalījās Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs, Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Edmunds Valantis, AS "Wasserkabel  Baltic" akcionārs un valdes loceklis Hans-Eberhard Schmidt un viens no uzņēmuma akcionāriem no Ķīnas - Xianjun He, kuri pārgrieza svinīgo lentu un kopīgi iedarbināja ekstrūzijas un galvenās velmēšanas ražošanas līnijas, tādējādi simboliski uzsākot ražošanu.

Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs un Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs pauda gandarījumu par vēl vienu jaunu uzņēmumu Ventspilī: “Jaunu darbavietu radīšana Ventspilī ir viena no pašvaldības galvenajām prioritātēm. Katrs jauns uzņēmums pilsētā ir svētki gan komersantam, gan ventspilniekiem, jo tās ir jaunas darbavietas un ieņēmumi budžetā. Ir paveikts milzīgs darbs, lai investori izvēlētos savus līdzekļus ieguldīt tieši Ventspilī. Katru uzņēmumu vērtējam kā prioritāti un tāds ir arī Wasserkabel Baltic. Ir gandarījums, ka tieši ar Wasserkabel Baltic Ventspilī ienākušas arī pirmās investīcijas no Ķīnas. No pašvaldības un brīvostas pārvaldes puses turpināsim darīt visu iespējamo, lai komersantiem šeit būtu vislabākie apstākļi un vēlam veiksmi.”

“Atceros, ka 2014. gadā bijām šeit, atzīmējot pirmos ieliktos pamatus ražotnes izveidošanā. Šodien, oficiāli uzsākot “Wasserkabel Baltic” produkcijas ražošanu,  esam spēruši soli uz priekšu, piedāvājot inovatīvas apkures un dzesēšanas sistēmas gan Latvijā, gan Baltijā. Vēlos izteikt pateicību Ventspils domei, Ventspils brīvostas pārvaldei, AS “Attīstības finanšu institūcija Altum”, AS “Citadele banka” un visiem projektā iesaistītajiem par atbalstu un ieguldīto darbu ražotnes izveidē,” uzsver Hans-Eberhard Schmidt. 

Kopējā ražotnes platība ir ap 1400 kvadrātmetriem. AS "Wasserkabel Baltic" līdz 2018. gadam plānot radīt vismaz 15 jaunas darba vietas. Papildus uzņēmums piedāvās tirgū polipropilēna caurules ēku iekšdarbiem.

 ““Wasserkabel Baltic” ražotnes atklāšana ir vēsturisks brīdis gan Latvijai, gan Baltijai. Ūdens kapilāru plašu apkures un dzesēšanas tehnoloģija jau šobrīd tiek izmantota Ķīnā, turklāt tās popularitāte arvien pieaug. Jau tuvākajā laikā plānojam nosūtīt pirmo “Wasserkabel Baltic” produkciju uz Ķīnu, lai to piedāvātu potenciālajiem klientiem. Tāpat esmu pārliecināts, ka starp Ķīnu un Latviju ir iespējama ļoti produktīva un efektīva sadarbība tehnoloģiju jomā. Mūsu valstī ļoti augstu tiek vērtēta Eiropā izstrādāto produktu kvalitāte, tāpēc sadarbība sekmēs šeit ražoto produktu noietu Ķīnas tirgū,” stāsta Xianjun He.

Jaunais projekts ir Vācijā radītās zemas temperatūras apkures un dzesēšanas sistēmas komponentu ražotne. Sistēmas darbība ir balstīta uz siltuma starojuma un absorbcijas principa pamata, izmantojot no augstas kvalitātes polipropilēna izgatavotu ūdens kapilāru sistēmu, kas pēc nepieciešamības tiek instalēta griestos, sienās vai grīdā, ļaujot ietaupīt celtniecības izmaksas un palielināt stāvu skaitu ēkā, samazinot tehniskajām komunikācijām nepieciešamo platību katrā stāvā, kā arī nodrošinot izcilu komforta līmeni.

Neskatoties uz to, ka inovatīvā apkures un dzesēšanas sistēma Baltijas reģionā ir jaunums, tā tiek plaši izmantota Rietumeiropā un Ziemeļamerikā, tostarp Vankūveras olimpisko spēļu ciematā. Šobrīd visā pasaulē sistēmu izmanto vairāk nekā 3000 ēkās. Polipropilēna kapilārās caurules izmanto apkures un dzesēšanas  sistēmām, un tās ļauj ietaupīt līdz pat 80% enerģijas, salīdzinot ar citām tehnoloģijām. Tā kā tuvu stāvošās kapilārās caurules veido lielu siltuma apmaiņas platību, vēlamais telpas klimats tiek sasniegts ātri un ar zemu enerģijas patēriņu.

AS “Wasserkabel Baltic” ražotne atrodas Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā, kas ir viena no Ventspils brīvostas industriālajām teritorijām. Ražotnes ēka būvēta pēc Ventspils brīvostas pasūtījuma.

Projekts īstenots ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un Norvēģijas finanšu instrumenta programmas “Inovācijas “zaļās” ražošanas jomā” atbalstu. AS “Wasserkabel Baltic” īstenoja projektu ar mērķi Ventspilī izveidot “Wasserkabel” sistēmas ražotni. Plašāka informācija: www.wasserkabel.eu