Topošo Ventspils Tehnoloģiju centru vēlas nomāt Vācijas izcelsmes kapilārcauruļu ražošanas uzņēmums

02/10/2014
Šodien, 2014.gada 1.oktobrī, topošā Ventspils Tehnoloģiju centra pamatos tika iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākotnei. Pasākumā piedalījās arī viens no potenciālajiem Tehnoloģiju centra nomniekiem – SIA „Wasserkabel Montage Baltic”.

Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētājs un Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs svinīgajā pasākumā  uzsvēra, ka valsts drošības garants ir tās cilvēki, kuri var iegūt labu izglītību, labi apmaksātas darba vietas un līdz ar to garantēt sev cienīgas pensijas, tāpēc ir svarīgi, lai šeit attīstītos ražošana.

Tehnoloģiju centru būvē SIA „Ostas celtnieks” pēc Ventspils brīvostas pārvaldes pasūtījuma. SIA „Ostas celtnieks” valdes priekšsēdētājs Konstantīns Bursakovskis pauda gandarījumu, ka uzņēmumam bijusi un ir iespēja piedalīties vairāku nozīmīgu ēku būvniecībā Ventspilī: „Investīcijas ražošanā vienmēr ir ļoti riskantas, tomēr ārkārtīgi nozīmīgas. Ventspils mērķtiecīgo politiku ražošanas attīstībā nav iespējams nepamanīt.”

Vēl šobrīd norit pieteikšanās telpu nomai Tehnoloģiju centrā. Viens no pretendentiem, kas jau tagad izteicis vēlmi nomāt telpas šajā ēkā, ir Vācijas izcelsmes uzņēmums SIA „Wasserkabel Montage Baltic”. Uzņēmuma valdes loceklis Hans-Eberhard Schmidt apliecināja savu vēlmi sākt darbu Ventspilī un akcentēja, ka Ventspils būs pirmā vieta Baltijā, kur ne tikai ražos, bet arī uzstādīs šo apkures un kondicionēšanas sistēmu.

Nomātajās telpās paredzēts uzstādīt iekārtas, kas nodrošinās ūdens kapilāru cauruļu plašu ražošanu no polipropilēna granulāta, kā arī izveidot montāžas iecirkni. Polipropilēna kapilārās caurules izmanto apkures un kondicionēšanas sistēmām un tās ļauj ietaupīt līdz pat 80% enerģijas salīdzinot ar citām tehnoloģijām. Līdz nākamā gada oktobrim SIA „Wasserkabel Montage Baltic” plāno Ventspilī izveidot 12 jaunas darbavietas, bet līdz 2018.gadam – vismaz 30 jaunas darbavietas. Iekārtu iegādei un apgrozāmajiem līdzekļiem uzņēmums plānojis investēt 2,2 mlj EUR.

SIA „Wasserkabel Montage Baltic” plāno nomāt ap 2272 m2 lielu platību. Tehnoloģiju centrā vēl pieejamas nomas platības diviem ražošanas uzņēmumiem – 500 un 1500 m2.

Kopējās būvniecības izmaksas plānotas ap 3,8 mlj eiro apmērā, no kuriem 38% segs Eiropas Reģionālās attīstības fonds. Aizdevumu centra būvniecībai sniedz Pohjola Bank plc filiāle Latvijā.

Tehnoloģiju centra ražošanas ēka 4200m2 platībā būs piemērota mašīnbūves, metālapstrādes, ķīmiskās rūpniecības, kā arī liela gabarīta izstrādājumu ražotājiem. Ražošanas ēku būvniecības projekts tiek īstenots ES līdzfinansējuma programmā „Atbalsts ieguldījumiem ražošanas telpu izveidei vai rekonstrukcijai”, ko administrē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra. Finansējuma piesaistes nosacījumi paredz, ka 12 mēnešu laikā pēc projekta pabeigšanas jārada vismaz 20 jaunas darba vietas, 36 mēnešu laikā vismaz 50 jaunas darbavietas, bet 10 gadus pēc projekta pabeigšanas ražošanas telpas tiek izīrētas vismaz 3 nesaistītiem apstrādes rūpniecības komersantiem.

Ventspils Tehnoloģiju centra ēka top Ventspils Augsto tehnoloģiju parka teritorijā un tā papildinās jau teritorijā esošo ražošanas un biroju ēku kompleksu. Ar minētās ES programmas atbalstu Ventspilī norit ne tikai Tehnoloģiju centra, bet arī Elektronikas centra būvniecība.

 

[S630_Vēstījuma kapsulas iemūrēšana Ventspils tehnoloģiju centra ēkas pamatos ]