Turpinās kravu pārvadāšana ar prāmjiem Ventspils ostā

19/03/2020

Ārkārtas situācijā kravu apgādes nepārtrauktībai ir īpaši būtiska nozīme, tāpēc arī Ventspils ostā, neskatoties uz robežu slēgšanu pasažieru satiksmei, turpinās prāmju kustība. Ventspils brīvostas pārvalde aicina prāmju operatoru “Stena Line” pievērst pastiprinātu uzmanību drošības pasākumiem, lai novērstu COVID-19 strauju izplatīšanos.

Ventspils brīvostas pārvalde ir vērsusies pie prāmju operatora “Stena Line”, aicinot turpināt mērīt temperatūru kravas automašīnu vadītājiem gan pirms uzbraukšanas uz kuģa, gan pirms nobraukšanas, paaugstinātas temperatūras vai citu COVID-19 simptomu gadījumā autovadītāju uz kuģa neuzlaižot.

Ja kādam no autovadītājiem vai apkalpes locekļiem konstatēti vīrusam raksturīgie simptomi, par to nekavējoties jāinformē Ventspils brīvostas pārvaldes Kuģu satiksmes dienestu, kas sazinās ar Neatliekamās palīdzības dienestu.

Ventspils brīvostas pārvalde rekomendē autovadītājiem no prāmja ar auto doties tieši uz galamērķi, neapstājoties pilnīgi nevienā publiskā vietā, lai izvairītos no kontaktēšanās ar citiem cilvēkiem. Personīgās higiēnas vajadzībām, ja nepieciešams, autovadītāji visu diennakti var izmantot kravas prāmju termināli Ventspilī, Sarkanmuižas dambī 35c, kur pieejamas dušas, tualetes un karstā dzēriena automāts.  

Stingri rekomendēts degvielas uzpildīšanai izmantot tikai pašapkalpošanās bezkontakta degvielas uzpildes stacijas (tuvākā – “Neste”, Ventspilī, Kurzemes ielā 2) vai arī stacijas ārpus Ventspils pilsētas robežām, kur vērojams mazāks cilvēku apgrozījums.

Vienlaikus aicinām ventspilniekus neizplatīt viltus ziņas par situāciju ostā un ņemt vērā, cik nozīmīgi ir nepalikt bez iespējām saņemt un piegādāt kravu. Ventspils brīvostas pārvalde izsaka pateicību un cieņu par ļoti svarīgo darbu, ko veic “Stena Line” darbinieki un automašīnu vadītāji. Cienīsim viens otru un ievērosim maksimālu piesardzību!