URALHIM piešķirs atbalstu Ventspils bērnu basketbola skolai

13/03/2015
Uzņēmums URALHIM un basketbola klubs Ventspils parakstījuši vienošanos par labdarības projektu bērnu basketbola skolas Ventspils atbalstam. Saskaņā ar šo vienošanos URALHIM piešķirs projektam finansējumu 50 tūkstošu eiro apmērā. Finansējums tiks izmantots mācību treniņu procesa nodrošināšanai, skolas tehniskās bāzes uzlabošanai, sacensību organizēšanai, kā arī skolas programmu un pasākumu atbalstam ar mērķi attīstīt bērnu un jauniešu basketbolu Ventspilī un tās apkaimē.

Vienošanos parakstīja AAS Vienotā ķīmijas kompānija „URALHIM“ ģenerāldirektors Dmitrijs Koņajevs un basketbola kluba Venstpils prezidents, Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs. Ar klātbūtni pagodināja arī Krievijas ģenerālkonsuls Liepājā Vjačeslavs Nikolajevs, Ventspils domes pārstāvji, basketbola skolas Ventspils un termināla Ventamonjaks vadība.

AAS Vienotā ķīmijas kompānija „URALHIM“ ģenerāldirektors Dmitrijs Koņajevs: „2014. gada augustā sabiedrība URALHIM ieguva savā īpašumā Ventspils brīvostas termināla Ventamonjaks akciju kontrolpaketi. Viens no sabiedrības URALHIM darbības pamatprincipiem ir palīdzēt cilvēkiem un realizēt sociālos projektus reģionos, kuros tā darbojas. Līdz šim tie īstenoti Rīgā, kā arī daudzviet Krievijā - Maskavā, Kirovā, Permā, Berezņikos. Saskaņā ar tradīciju prioritāti mēs piešķiram bērnu un sporta atbalsta labdarības projektiem. Mēs esam pārliecināti, ka tagad mūsu iniciatīva gūs panākumus arī Ventspilī, un ar mūsu palīdzību uzlabosies arī mums līdzās esošo cilvēku dzīve.“

Basketbola kluba Ventspils prezidents, Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs: „Basketbols ir viens no Latvijā populārākajiem sporta veidiem. Ventspils – vecākajam un zināmākajam klubam Latvijā, kurš ir deviņkārtējs Latvijas čempions, Baltijas basketbola līgas čempions un FIBA Čempionu kausa 3. vietas ieguvējs, ir izdevies izveidot pilnīgas basketbolistu sagatavošanas sistēmu no pirmklasnieka vispārizglītojošā skolā līdz Latvijas valsts izlases spēlētājam. Tajā lielu lomu spēlē basketbola skola Ventspils un tās jauniešu komanda Ventspils augstskola, kura spēlē Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijā. Skolas ideja dzima jau 2000. gadā, kad klubs Ventspils dibināja basketbola internātu, kurš joprojām darbojas. Galvenais skolas mērķis bija apvienot Latvijas talantīgākos jaunos basketbolistus un radīt viņiem vidi, kurā pilnvērtīgi apgūt un noslīpēt basketbola spēles iemaņas. Šajā skolā ir mācījušies daudzi Latvijas basketbola izlases spēlētāji, kuri pārstāv valsti Eiropas augstākā līmeņa basketbola klubos. Mēs pateicamies sabiedrībai URALHIM par tās lēmumu piešķirt atbalstu basketbola skolai „Ventspils“, jo tas ir ieguldījums ne tikai Ventspils, bet arī visas Latvijas basketbola attīstībā.“

Uzņēmums URALHIM 2014. gadā labdarības un kultūras projektu atbalstam Latvijā piešķīra 250 tūkstošu eiro.

Realizēto projektu vidū ir atbalsts divām Rīgas vidusskolām un ārstniecības un rehabilitācijas programmai smagi slimiem bērniem.

Kultūras jomā realizēta virkne projektu, lai stiprinātu Krievijas un Latvijas kultūras saikni. Ar sabiedrības URALHIM atbalstu Jūrmalā pirmoreiz uzstājās Igora Moisejeva Krievijas valsts akadēmiskais tautas dejas ansamblis, bet Rīgā risinājās Marijas teātra operas Apburtais ceļinieks pirmizrāde.

foto no ventspils.lv