Vācu kapitāls vērš skatus uz Ventspili

10/03/2015
Pagājušajā nedēļā Ventspili apmeklēja vācu kapitāla Latvijā pārstāvji – Vācijas–Baltijas Tirdzniecības kameras delegācija. Viesi izrādīja lielu interesi par investīciju un sadarbības iespējām Ventspils brīvostā.

Vācijas–Baltijas Tirdzniecības kameras Latvijas pārstāvniecības un delegācijas vadītāja Ginta Petra norādīja uz organizācijas biedru lielu atsaucību, kuri vēlējās atbraukt uz Ventspili. Delegācijas sastāvā bija aptuveni divdesmit kameras biedru pārstāvji no Vācijas, Latvijas un Igaunijas, kuru vidū bija gan ventspilnieku senas paziņas, gan arī tādi, kuri uz mūsu pilsētu bija atbraukuši pirmo reizi. AS Latvijas gāze valdes priekšsēdētāja vietnieks Mario Nullmeiers sacīja, ka sen jau bija dzirdējis un zinājis par Ventspili kā par veiksmīgu ostu, tāpēc bijis priecīgs par radušos iespēju atbraukt uz mūsu pilsētu. Savukārt vācu būvkompānijas Hochtief Latvijas pārstāvniecības vadītājs Aleksandrs Vāgners vēl nesen bija biežs mūsu pilsētas viesis, piedaloties 12. dziļūdens piestātnes būvniecībā Ventspils ostā.

Vācijas–Baltijas Tirdzniecības kamera apvieno vairāk nekā 400 locekļu, piedāvājot uzņēmējiem no Vācijas un Baltijas plašas iespējas iepazīt un apgūt vietējo tirgu, kā arī attīstīt uzņēmējdarbību. Ventspilī Tirdzniecības kameru pārstāv divi biedri – Ventspils brīvostas pārvalde un Šveices uzņēmums Bucher Municipal. Tādēļ Tirdzniecības kameras delegācijas vizītes galvenais mērķis Ventspilī bija vairāk iepazīties ar savējiem. Viesi pārstāvēja vācu un Baltijas kapitālu tādās nozarēs kā būvniecība, loģistika, apdrošināšana, programmnodrošinājums, mārketings, tulkošanas pakalpojumi u.c.

Prāmju pasažieru termināļa ēkā Ventspils brīvostas speciālisti – pārvaldnieka vietnieks Igors Udodovs un projektu vadītājs Mārcis Nēliuss – prezentēja viesiem, kādas ir Ventspils ostas iespējas un panākumi, minot to veiksmīgāko ārzemju investoru piesaistīšanas piemērus, kuri izvietojuši savas ražotnes Ventspils ostas brīvajā ekonomiskajā zonā. Viesi apmeklēja arī uzņēmumu Bucher Municipal, kur direktora vietnieks Mikus Brakanskis piedāvāja nelielu uzņēmuma prezentāciju, pastāstot par panākumiem un nākotnes plāniem, kā arī iepazīstināja ar interesantu personāla vadības optimizācijas sistēmu C-Lean, kas palīdz ar mazākiem izdevumiem panākt efektīvākus rezultātus. Tirdzniecības kameras delegācija apskatīja arī mašīnbūves uzņēmuma ražošanas cehus. Viesus interesēja, kāpēc Šveices koncerns izvēlējies tieši Ventspili savas ražotnes izvietošanai. Atbildot uz šo jautājumu, Brakanskis norādīja uz Ventspils ostas priekšrocībām un Ventspils brīvostas pārvaldes ieinteresēto attieksmi. Vizītes noslēgumā viesi iepazinās ar Ventspils Augsto tehnoloģiju parku un topošajām Elektronikas un Tehnoloģiju centru ēkām.

Mario Nullmeiers

Latvijas gāzes valdes priekšsēdētāja vietnieks

Piesaista investīciju un sadarbības iespējas

– Mēs atbraucām uz Ventspili, lai uzzinātu par Ventspils ostas brīvās ekonomiskās zonas investīciju politiku un investīciju kultūru, attīstības iespējām un poten­ciālu. Mēs interesējamies par in­vestīciju un sadarbības iespējām. Agrāk neesmu bijis Ventspilī, taču biju par to dzirdējis, strādājot 13 gadus Baltijas valstīs, kā par veiksmīgu brīvostu, es zinu par tās attīstību pēdējos gados un biju laimīgs atbraukt uz šejieni.

 

Ginta Petra

Vācijas–Baltijas Tirdzniecības kameras pārstāvniecības Latvijā vadītāja

Interese par Ventspili – liela

– Vācijas–Baltijas Tirdzniecības kamera apvieno uzņēmumus ar vācu kapitālu Latvijā un ne tikai. Viena no mūsu ikdienas nodarbēm ir sniegt konsultācijas tiem vācu uzņēmumiem, kuri meklē jaunus tirgus un iespējas investēt vai sadarboties ar uzņēmumiem ārpus Vācijas. Meklēt visinteresantākās vietas tādai sadarbībai Latvijā – tas ir mūsu ikdienas darbs. Mēs sen neesam bijuši Ventspilī tik lielā sas­tāvā, tādēļ nolēmām atbraukt, lai iepazītos ar Ventspils brīvostu, ar industriālo jaudu paplašināšanas programmu Augsto tehnoloģiju parkā un apmeklētu vienu no mūsu biedriem – Šveices izcelsmes uzņēmumu Bucher Municipal, kur uzzinājām daudz jauna. Esmu priecīga, ka tik daudz kameras biedru vēlējās atbraukt uz Ventspili. Reģionālā vizīte tik plašā sastāvā ir diezgan rets gadījums, jo lielākā daļa uzņēmēju atrodas Rīgā un viņiem nav viegli izbrīvēt veselu dienu braucienam. Tomēr Ventspils piedāvājumi izrādījās tik interesanti, ka iepazīties ar tiem vēlējās daudzi.

 

Aleksandrs Vāgners

SIA Hochtief Solutions Baltics valdes loceklis

Osta nodrošinās piestātni ar darbu

Es pārstāvu Latvijā vācu uzņēmumu Hochtief, kura galvenais birojs atrodas Esenē. Šis uzņēmums pastāv jau aptuveni 140 gadu un ir viens no vecākajiem Eiropā savā nozarē. Nav pārsteigums, ka mūsu kompānija ir pārstāvēta daudzās valstīs un visos pasaules kontinentos. Mēs visā pasaulē ceļam infrastruktūras objektus – sākot ar dzīvojamajām mājām un citām ēkām un beidzot ar tiltiem un tuneļiem. Kompānija aptver arī Baltijas reģionu, Latviju ieskaitot, kur mēs sadarbībā ar partneriem arī būvējam infrastruktūras objektus. Aptuveni pirms diviem gadiem mēs, apvienojoties ar Latvijas holdingu LNK Group, uzvarējām konkursā par 12. piestātnes būvniecību Ventspils ostā. Esam apmierināti ar mūsu kopējā darba rezultātiem, es domāju, ka mēs kopīgi varam startēt arī citos projektos Eiropā. Esmu pārliecināts, ka, ņemot vērā neaizsalstošās Ventspils ostas izdevīgo ģeogrāfisko stāvokli, sadarbībā ar LNK Group būvētā 12. piestātne būs nodrošināta ar darbu un piepildīta ar kravām. Esmu pateicīgs Ventspils brīvostas pārvaldei un projekta vadītājam Arnim Mazalim par ļoti veiksmīgo sadarbību.

 

Igors Udodovs

Ventspils brīvostas pārvaldnieka vietnieks

Pateicoties kamerai, piesaistām partnerus

– Vācijas–Baltijas Tirdzniecības kamera aktīvi pārstāv savu biedru intereses. Ventspils brīvostas pārvalde arī ir Tirdzniecības kameras biedre. Ventspili ar Vāciju saista prāmju līnija. Var teikt, ka, sadarbojoties ar Vācijas–Baltijas Tirdzniecības kameru, Ventspilī ienāca Šveices uzņēmums Bucher Municipal, kas pats par sevi jau ir labs rezultāts. Savukārt Ventspils brīvostas pārvalde ar Vācijas–Baltijas Tirdzniecības kameras, kā arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras starpniecību cenšas piesaistīt Ventspilī vācu ražošanas uzņēmumus, kuri meklē savas produkcijas eksporta ceļus vai jaunas vietas savu ražotņu izvietošanai. Tirdzniecības kameras pārstāvji regulāri veic izbraukumus pie saviem biedriem. Šoreiz viņus uzņēma Ventspils, kur mēs parādījām, ko darām. Tā ir viena no iespējām popularizēt Ventspils brīvostu pasaulē, stāstot viesiem par mūsu iespējām. Viens no pēdējiem Vācijas izcelsmes uzņēmumiem, kas uzsācis sadarbību ar Ventspili, ir Wasserkabel Montage Baltic. Ceram, ka šī kompānija jau gada beigās sāks ražošanu pašreiz topošajā Tehnoloģiju centrā Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā.