Ventspili apmeklē Ķīnas vēstniecības Latvijā vadība

06/09/2019

5.septembrī vizītē Ventspilī ieradās Ķīnas Tautas Republikas vēstniecības Latvijā vadība – vēstnieka pienākumu izpildītājs Sun Yinglai, ekonomisko sakaru padomnieks Shen Xiaokai un komercatašejs Lu Junyan.

Vēstniecības pārstāvju vizīte Ventspilī sākās Ventspils brīvostas pārvaldē, kur viesi ar Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieku Didzi Ošenieku un Ventspils brīvostas pārvaldnieku Imantu Sarmuli pārrunāja svarīgākās esošās un potenciālās nākotnes sadarbības jomas. Šoreiz īpaša uzmanība tika veltīta tūrisma piedāvājumam Ventspilī, jo, kā uzsvēra vēstniecības pārstāvji, Ķīnas tūristu skaits Latvijā būtiski palielinās.

Vizītes laikā viesi apmeklēja “Noord Natie Ventspils Terminals”, šokolādes ražotni “Pobeda Confectionery”, Ventspils Augsto Tehnoloģiju parku un apkures iekārtu ražotāju “Wasserkabel Baltic”, kā arī jauno koncertzāli “Latvija”.

Ķīna ir viens no valstiskā līmenī definētajiem prioritārajiem sadarbības virzieniem dažādās jomās, tostarp transporta, loģistikas un industrijas attīstībā. Ventspils brīvosta Ķīnai var piedāvāt efektīvāko transporta koridoru Ķīnas preču eksportam uz Skandināviju, kā arī platības loģistikas un industriālo projektu attīstībai.