Ventspilī ar velobraucienu atklātas divas jaunas ielas

22/04/2019

Šodien Ventspilī satiksmei svinīgi atvērtas divas jaunas ielas – Apļa iela un Rāvas iela, kas būvētas pēc Ventspils brīvostas pārvaldes pasūtījuma. Diplomu par dalību ielu atklāšanā varēja saņemt ikviens, kurš bija pietiekami drosmīgs, lai ar savu velo dotos jautrā šķēršļu trasē.

Atklāšanas pasākumu iesildīja Ventspils sporta skolas “Spars” BMX nodaļas audzēkņu paraugdemonstrējumi uz Apļa ielas, bet pēc tiem Rāvas ielas šķēršļu trasē varēja doties ikviens velobraucējs. Visi 70 sacensību dalībnieki par piemiņu no ielu atklāšanas saņēma Diplomu un Ventspilī ražotās “Pobeda Confectionery” šokolādes. Ātrāko laiku šķēršļu trasē uzrādīja Armands Brauns – 24,44 sekundes. Viņam trasē bija jādodas vēlreiz, lai nu jau par galveno balvu mērotos spēkiem ar Ventspilī ražoto “Bucher Municipal” ielu tīrāmo automašīnu. Lai gan Bucher automašīna parādīja vērā ņemamu ātrumu un manevrētspēju, pirmais pie finiša līnijas nonāca Armands, savā vārda dienā kā uzvarētājs saņemot lielo saldumu maisu.

Apļa un Rāvas ielu izbūve ir pirmais solis, lai uzņēmējdarbībai piemēroti attīstītos kvartāls starp Rūpniecības, Durbes un Lāčplēša ielu.  Rāvas iela savieno Lāčplēša un Durbes ielas. Neliels šīs ielas posms – 87 metri – jau bija, bet tam bija nepieciešama atjaunošana. No jauna izbūvēti vēl 313 Rāvas ielas metri. Aptuveni 300 metru garā Apļa iela savieno jauno Rāvas ielu ar Rūpniecības ielu. Ielu brauktuvēs ieklāts betona bruģis, izbūvēta ietve un veloceliņš. Izbūvēta jauna slēgta lietus ūdens kanalizācijas sistēma. Būvniecības laikā tika demontēti teritorijā esošie grausti. Tāpat visā ielu garumā ierīkots energoefektīvs apgaismojums un iestādīti koki. Būvniecību veica komandītsabiedrība Ventbetons-Volts.

Apļa un Rāvas ielas izbūve ir viens no Ventspils brīvostas pārvaldes īstenotā ostas un rūpniecisko teritoriju pievedceļu attīstības projekta objektiem. Līdz 2022. gadam Ventspilī paredzēta 19 pievedceļu posmu gandrīz 13 kilometru garumā atjaunošana vai izbūve. 85% no pievedceļu attīstības projekta attiecināmajām izmaksām sedz ES Kohēzijas fonds.

Projekts Nr. 6.1.1.0/17/I/001 „Pievedceļu attīstība Ventspils brīvostas teritorijā esošajiem termināļiem un industriālajām zonām” tiek īstenots darbības programmas „Izaugsme un nodarbinātība” 6.1.1.specifiskā atbalsta mērķa „Palielināt lielo ostu drošības līmeni un uzlabot transporta tīkla mobilitāti” ietvaros.