Ventspilī atklās apkures un dzesēšanas sistēmu ražotni

25/05/2017
Piektdien, 26.maijā, Ventspilī tiks atklāta jaunās paaudzes apkures un dzesēšanas sistēmu ražotne “Wasserkabel Baltic”. Jaunā ražotne atrodas ēkā, kas būvēta pēc Ventspils brīvostas pārvaldes pasūtījuma Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā.

AS “Wasserkabel Baltic” ir Vācijas un Ķīnas investoru kopuzņēmums, kas Ventspilī ražos Vācijā izgudrotas zemas temperatūras apkures un dzesēšanas sistēmas. Sistēmas darbība ir balstīta uz siltuma starojuma un absorbcijas principa pamata, izmantojot no augstas kvalitātes polipropilēna izgatavotu ūdens kapilāru sistēmu, kas pēc nepieciešamības tiek instalēta griestos, sienās vai grīdā, samazinot tehniskajām komunikācijām nepieciešamo platību katrā stāvā, kā arī nodrošinot komforta līmeni.

AS “Wasserkabel Baltic” ražotne atrodas Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā, kas ir viena no Ventspils brīvostas industriālajām teritorijām. Ražotnes ēka būvēta pēc Ventspils brīvostas pasūtījuma un vienā ēkas korpusā jau šī gada februārī darbu sāka elastīgā iepakojuma ražotājs AS “Immer Digital”.

Atklāšanas pasākumā piedalīsies LR Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Edmunds Valantis, AS “Wasserkabel Baltic” valdes loceklis Hans-Eberhard Schmidt no Vācijas un akcionārs Xianjun He no Ķīnas, kā arī Ventspils brīvostas pārvaldes un pašvaldības vadība un citi uzņēmuma sadarbības partneri.   

Rūpniecības attīstība Ventspils brīvostas industriālajā teritorijā ir viens no Ventspils brīvostas pārvaldes galvenajiem uzdevumiem. 15 gadu laikā darbam Ventspils brīvostas industriālajā teritorijā piesaistīti vairāki desmiti Latvijas un ārvalstu ražojoši uzņēmumi un radītas 1400 jaunas darbavietas. Tuvākajos gados Ventspils brīvostas pārvalde ar Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu būvēs vēl trīs jaunas ražošanas ēkas.