Ventspilī atklāta konditorejas fabrika Pobeda Confectionery

18/02/2016
2016.gada 17.februārī Ventspils brīvostas industriālajā teritorijā Krievijas konditorejas fabrika «Pobeda» oficiāli atklāja savu ražotni Latvijā. Jaunajā fabrikā pirmajā gadā tiks saražotas 10 tūkstoši tonnas šokolādes, no kurām trešā daļa tiks pārdota Latvijas veikalos. Līdz ar Latvijas filiāles SIA «Pobeda Confectionery» nodibināšanu, «Pobeda» kļuvusi par vienīgo Krievijas kompāniju savā segmentā, kas atvērusi ražotni Eiropas Savienības dalībvalstī.

«Ražošana Eiropā ir nopietns mūsu biznesa stratēģisks solis un pavērsiena punkts kompānijas vēsturē. Mēs ieejam absolūti jaunā sadarbības līmenī ar mūsu partneriem. Fabrika Ventspilī ir jaunas eksporta iespējas. Mēs plānojam palielināt piegāžu apjomu uz Eiropas valstīm, ASV, Meksiku, Peru, Kanādu, Austrāliju, Ķīnu, un konditorejas tirgum grūtos laikos Latvijas rūpnīca mums paver jaunus ceļus biznesa attīstībai,» uzsver kompānijas «Pobeda» prezidents Vitālijs Muravjovs.

SIA «Pobeda Confectionery» Latvijā reģistrēta 2014.gada 1. aprīlī. Fabrikā Ventspilī un pārdošanas nodaļā Rīgā paredzēts nodarbināt aptuveni 75 Latvijas iedzīvotājus. Projekta īstenošanai tika atvēlēti vairāk nekā 10 miljoni eiro, no kuriem 2,5 miljoni ieguldīti no ES struktūrfondiem.

Fabrika aprīkota ar jaunākajām ražošanas līnijām, kas ļaus maksimāli automatizēt ražošanas procesu, garantējot kvalitāti un drošību.

«Mēs jau tagad lepojamies ar mūs «Pobeda» Ventspilī. No brīvostas iznomātajā ēkā mēs uzbūvējām fabriku un aprīkojām to ar vismūsdienīgākajām iekārtām, kas dienā spēj saražot 30 tonnas šokolādes. Jaunākās tehnoloģijas gādās par ražošanas kvalitāti un drošību. Pirmajā darbības posmā plānojam gadā saražot ap 10 tūkstošiem tonnu šokolādes, no kurām 30% tiks realizēti Latvijas tirgū, bet pārējie eksportēti,» stāsta fabrikas «Pobeda» ģenerāldirektore Olga Muravjova.

«Pateicamies par atbalstu fabrikas atklāšanā Ventspils brīvostai, tās direktoram Imantam Sarmulim un Ventspils mēram Aivaram Lembergam personīgi. Mēs priecājamies par auglīgo sadarbību un turpināsim stiprināt uzticības pilnas attiecības. Ventspils tagad ir mūsu otrās mājas. Jau no pirmajām dienām šeit mums bija ērti strādāt pie fabrikas iekārtošanas,» saka «Pobeda» līdzīpašnieks un Ventspils filiāles direktoru padomes priekšsēdētājs Andrejs Muravjovs.

"Jauns, Latvijā strādājošs augsta līmeņa saldumu ražošanas uzņēmums ir priecīgs notikums visiem - gan bankai, gan Ventspils iedzīvotājiem. Tās ir darba vietas, investīcijas, zināšanas.Redzot, cik profesionāli strādā uzņēmuma investori, mēs esam pārliecināti, ka uzņēmuma produkti priecēs patērētājus gan Latvijā, gan aiz tās robežām,” vēsta bankas Citadele valdes priekšsēdētājs Guntis Beļavskis.

Konditorejas fabrika «Pobeda» ir ātri augoša un finansiāli stabila kompānija ar 100% pašu kapitālu. Šodien tā ir viena no lielākajām konditorijas fabrikām Krievijā, un izpelnījusies atzinību par lielisku produkcijas garšu un kvalitāti. Visu fabriku kopējā platība ir 43 tūkstoši kvadrātmetru un tās aprīkotas ar 28 mūsdienīgām ražošanas līnijām. Ražošanas jauda Krievijā esošajās fabrikās – 220 tonnas diennaktī.

Foto: Ilmārs Znotiņš