Ventspils brīvostā kravu apgrozījums janvārī sasniedz gandrīz 3 miljonus tonnu

06/02/2013
2013.gada janvārī Ventspils brīvostā kravu apjoms bija gandrīz iepriekšējā gada janvāra ļoti veiksmīgajā līmenī un sasniedza turpat 3 miljonus tonnu, informē Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs. 

„Ņemot vērā ekonomisko situāciju pasaulē, šī gada kravu apgrozījumu esam prognozējuši piesardzīgi, tomēr janvārī termināļi strādājuši rezultatīvi un kopumā gandrīz sasniegts pagājušā gada izcili veiksmīgais līmenis. Katra pārkrautā kravas tonna dod ienākumus ne tikai pašam terminālim, bet arī brīvostas pārvaldei ostas infrastruktūras attīstībai, un ir dzinējspēks ekonomikā, kas dod ienākumus termināļu maksāto nodokļu veidā valsts un pašvaldību budžetā,” uzsver A.Lembergs. Šogad, izmantojot Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu, Ventspils brīvostā tiks būvēta 12. piestātne, kur būs jauns terminālis, turpināsies sauskravu termināļa celtniecība starp abiem Ventas tiltiem Ventas kreisajā krastā, kā arī tiks veikta pirmā muliņa demontāža, lai varētu attīstīt Baltic Coal Terminal otro kārtu un palielināt apgrozījumu. Tāpat Ventspils brīvostas pārvalde ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu šogad turpina uzlabot ostas un līdz ar to visas pilsētas infrastruktūru, rekonstruējot pievadceļus brīvostas termināļiem un industriālajām zonām.

2013.gada janvārī  visvairāk ostā pārkrauti naftas produkti – 1,6 miljoni tonnu, kas ir par 7% vairāk nekā iepriekšējā gada janvārī. Otrs lielākais kravu apjoms bija akmeņoglēm – 919 tūkstoši tonnu, kas ir par 2% mazāk nekā pērn. Trešais lielākais kravu apjoms jau tradicionāli Ro-Ro kravām – janvārī to pārkrauts 139 tūkstoši tonnu, kas ir par 4% mazāk nekā pirms gada.

Pieci no desmit Ventspils brīvostas termināļiem janvārī palielinājuši kravu apgrozījumu attiecībā pret pagājušo gadu. Kravu pieaugums bijis AS „Ventbunkers” – par 42%, SIA „Ventall Termināls” – par 133% , AS „Baltic Coal Terminal” – par 8%, AS „Ventspils tirdzniecības osta”- par 4%, SIA „Ventamonjaks serviss” – par 19%. Savukārt sliktāki rezultāti nekā pagājušā gada janvārī bija AS „Kālija parks” – mīnus 76% , SIA „Ventspils nafta termināls” – par 5% mazāk, SIA „Noord Natie Ventspils terminals” – par 6%, SIA „Ventplac” – par 8%. AS „Ventspils Grain Terminal” janvārī kravu apgrozījuma nav bijis.