Ventspils brīvosta piedalās “Latvijas transporta dienās” Zviedrijā

03/12/2019

Lai piesaistītu jaunus klientus un attīstītu Latvijas ostu un visa Latvijas transporta koridora pakalpojumus kravu pārvadājumiem starp Latviju un Skandināviju, 3.un 4.decembrī Stokholmā un Gēteborgā norit pasākums “Latvijas transporta dienas Zviedrijā”. Ventspils brīvostas piedāvājumu pasākuma atklāšanā prezentēja Ventspils brīvostas pārvaldnieka vietnieks, Mārketinga un attīstības nodaļas vadītājs Igors Udodovs.

“Latvijas transporta dienas Zviedrijā” sākās šorīt ar abu valstu nozares ekspertu tikšanos Latvijas Vēstniecībā Zviedrijā. Pasākumā klātesošos uzrunāja LR Satiksmes ministrs Tālis Linkaits, Latvijas pilnvarotais vēstnieks Zviedrijas Karalistē Marģers Krams, Latvijas dzelzceļa un lielāko ostu vadība.

Ventspils brīvosta vienmēr augstu vērtējusi sadarbību ar Skandināviju un īpaši prāmju satiksmes attīstību ar šo reģionu. Ventspils brīvostā šobrīd ar prāmjiem tiek pārvadāts vairāk kravu nekā visās pārējās Latvijas ostās kopā. Prāmis starp Stokholmai tuvo Nīneshamnes ostu un Ventspili kursē 24 reizes nedēļā (12 reizes vienā virzienā), ceļā pavadot vien 8 stundas, kas šobrīd kravu pārvadātājiem ir ērtākais jūras transporta ceļš starp reģioniem, ļaujot zviedru partneriem piedāvāt attīstīt kravu transportēšanu caur Venstpils ostu uz tādiem tirgiem kā Krievija, Baltkrievija vai Ķīna.

Rīt, 4.decembrī pasākuma turpinājums plānots Gēteborgā, kur plānota vizīte Volvo HQ un sarunas par Skandināvijas kravu plūsmu uz NVS valstīm un Ķīnu.