Ventspils brīvostā viesojas Pudongas Jaunā rajona delegācija no Ķīnas

18/06/2019

18. jūnijā Ventspilī viesojās Pudongas Jaunā rajona delegācija no Ķīnas. Galvenais vizītes mērķis bija parakstīt jaunu saprašanās memorandu, tajā ietverot arī sadarbību  izglītības jomā.

Vizīte sākās Ventspils brīvostas pārvaldē, kur Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks infrastruktūras jautājumos Jānis Vītoliņš un Ventspils brīvostas pārvaldnieka vietnieks Igors Udodovs viesus iepazīstināja ar biznesa attīstības un ekonomiskās sadarbības veidošanas iespējām Ventspilī.

Viesus interesēja Ventspils brīvostas speciālās ekonomiskās zonas nodokļu atvieglojumi, piedāvājums investoriem un pilsētas attīstības rādītāji. Atzinīgi tika novērtētas industriālo zonu sniegtās iespējas, līdz šim paveiktais investoru piesaistē, kā arī sakārtotā pilsētvide.

Pēc tam Livonijas ordeņa pilī Pudongas delegācijas vadība un Ventspils pilsētas domes vadība parakstīja savstarpēju Saprašanās memorandu, tajā ietverot arī sadarbību  izglītības jomā. Šī brīža saprašanās memorands uz trīs gadiem tika parakstīts 2016. gadā. Tajā paredzēta sadarbība ekonomikas, tirdzniecības, kultūras un pētniecības jomās.

Pudongas Jaunais rajons ir nozīmīgs uzņēmējdarbības un tirdzniecības centrs Ķīnas lielākajā pilsētā Šanhajā.