Ventspils brīvostas bākas būs vēl pieejamākas apmeklētājiem

31/05/2019

Ar 2019.gada 1.jūniju mainīsies darba laiki, kad Ventspils brīvostas apsaimniekotās Ovišu, Užavas un Akmeņraga bākas gaidīs apmeklētājus.  Lai pēc iespējas labāk pielāgotos tūristu vēlmēm un paradumiem, turpmāk bākas bez iepriekšēja pieteikuma būs pieejamas arī brīvdienās un svētku dienās.

Bāku galvenā funkcija jau simtiem gadu ir būt par orientieri kuģiem jūrā, tomēr, ņemot vērā to lielo kultūrvēsturisko nozīmi, Ventspils brīvostas pārvalde savā apsaimniekošanā esošās bākas uztur ne tikai kā navigācijas zīmes, bet ir arī atvērusi publiskai apskatei. Līdz šim bāku oficiālais apskates laiks bija darba dienās, bet brīvdienās un svētku dienās tūristi tika lūgti iepriekš pieteikties. Pieaugot interesei par bāku apskati un saprotot, ka tieši brīvdienas un svētku dienas ir tas laiks, kad cilvēki izvēlas ceļot, mainīts arī bāku apskates laiks.

No 2019.gada 1.jūnija līdz 31.oktobrim Ovišu un Akmeņraga bākas būs atvērtas apmeklētājiem no otrdienas līdz svētdienai no 10.00 – 16.00. Pirmdienās tās būs apmeklētājiem slēgtas. Užavas bāka būs atvērta no trešdienas līdz svētdienai no 10.00-1600, bet slēgta – pirmdienās un otrdienās. Tā sauktajā ziemas sezonā, jeb no 1.novembra līdz 31.martam apskates laiks būs nedaudz īsāks – līdz 14.00.

Tiesa, arī turpmāk būs iespēja viesoties bākās ārpus noteiktā laika, bet par to gan tad savlaicīgi jāvienojas ar bākas uzraugu. Visa kontaktinformācija, darba laiki un informācija par biļešu cenām pieejama Ventspils brīvostas pārvaldes mājas lapā Internetā www.portofventspils.lv/lv/brivosta-sabiedribai/bakas/ .

Uzziņai:

Vairāk nekā 200 gadus vecā Ovišu bāka ir Latvijas vecākā bāka. Tā atrodas Ovišu zemesragā, 360 metru attālumā no krasta līnijas. Bāka joprojām darbojas un ir iekļauta Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā. Bākā apskatāma interaktīva ekspozīcija par Latvijas bāku un hidrogrāfijas vēsturi.

Užavas bāka  atrodas ~ 20 kilometrus uz dienvidiem no Ventspils. Užavas bāka atrodas uz vienas no trim augstām mežainām kāpām — t. s. Teniroka kāpas, kuras augstums sasniedz 28 metrus. Užavas bāka tiek dēvēta arī par vienu no romantiskākajām Latvijas bākām.

Akmeņraga bāka ir Akmeņraga galvenā rota. Tās tornis ar laternu sasniedz piecstāvu mājas jeb 38 metru augstumu, no kura paveras fantastisks skats uz jūru un apkārtnes mežiem.