Ventspils brīvostas industriālās attīstības pieredzi iepazīs Ukrainas speciālisti

17/04/2015
Šodien Ventspils brīvostā pieredzes apmaiņas vizītē par biznesa inkubatoru un industriālo parku attīstības labo praksi ieradīsies Ukrainas industriālo parku asociācijas vadība.

Ukrainas pārstāvji pārrunās industriālās attīstības jautājumus ar Ventspils brīvostas pārvaldnieka vietnieku, Mārketinga un attīstības nodaļas vadītāju Igoru Udodovu, viesosies uzņēmumā „Bucher Municipal” un Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā. Viesi izrādījuši interesi vairāk uzzināt par atbalsta iespējām uzņēmumiem biznesa inkubatoros un industriālajos parkos.

Industriālā attīstība ir viens no Ventspils brīvostas pārvaldes darbības stratēģiskajiem mērķiem. Kopš 2002.gada, kad mērķtiecīgi uzsākta Ventspils industrializācijas attīstības programma, darbībai Ventspilī ir piesaistīti 17 jauni (ārvalstu un pašmāju) ražojošie komersanti, kas kopā šobrīd ir radījuši ap 1000 jaunas darba vietas. Plānots, ka, komersantiem sasniedzot pilnu jaudu, tie nodarbinās līdz pat 1900 darbiniekiem. Kopš 2002.gada, kad Ventspils ražojošajā sektorā strādāja 1185 darbinieki, darba vietu skaits šajā jomā ir divkāršojies, 2014.gadā piedāvājot vairāk kā 2000 darba vietu. Liela daļa no ražojošajiem uzņēmumiem uzsākuši darbību Ventspilī izmantojot Biznesa inkubatora pakalpojumus, kas ir viens no būtiskiem uzņēmējdarbības atbalsta instrumentiem.