Ventspils brīvostas pārvaldē aizvadīta Ēnu diena

14/02/2019

13. februārī visā Latvijā norisinājās Ēnu diena. 12 zinātkāri skolēni šajā dienā viesojās arī Ventspils brīvostas pārvaldē!

Ventspils ostas kapteini Arvīdu Buku ēnoja četri skolēni: Alita Šļunceva no Ventspils Tehnikuma, Nata Dunajevska no Baložu vidusskolas, Mierdars Ragže no Ēdoles pamatskolas un Daniels Jānis Bernāns no Rojas vidusskolas. Ostas kapteinis ēnas iepazīstināja ar kārtību, kādā ostā ienāk un no tās iziet kuģi, pastāstīja par Ostas kapteiņa dienesta ikdienu, bet noslēgumā ēnas ar loču kuteri “Kaija” devās ekskursijā pa ostas akvatoriju.

Gadu no gada skolēniem liela interese ir par ūdenslīdēja profesiju. Un tas ir likumsakarīgi, jo vecākajam ūdenslīdējam Denisam Lapinam darbs ir ļoti interesants, tas atklāj daudziem neredzamo un nesasniedzamo zemūdens pasauli. D.Lapinu ēnoja Ventspils 2.pamatskolas skolēni – Deniss Buivals un Artjoms Mamlajs, kā arī Didzis Rancāns no Zūru pamatskolas. Skolēni ar aizrautību apskatīja kuģi “Neptūns”, iepazinās ar ūdenslīdēja ekipējumu un ar interesi klausījās, kā noris darbs zem ūdens.

Piecas ēnas šogad bija būvinženierei Viktorijai Bursakovskai, kuras pārraudzībā ir tieši hidrotehniskās būves. Ņemot vērā interesi par pērn paveiktajiem Dienvidu mola atjaunošanas darbiem un plānotajiem darbiem Ziemeļu molā, ēnas ar kuģi “Neptūns” devās apskatīt Ziemeļu molu. Skolēnus interesēja, kādi būvdarbi tur tiks veikti un kāda ir mola funkcija. Pēc brauciena ēnas devās uz AS “BMGS”. Uzņēmumā ēnas redzēja, kur un kā tiek izgatavoti tetrapodi, kurus izmantos Ziemeļu mola nostiprināšanā. Būvinženieri ēnoja Agne Neimane no Ventspils 6.vidusskolas, Alens Šveicars un Mareks Skrulis no Ventspils Tehnikuma, Roberts Baraus no Ventspils Valsts 1.ģimnāzijas un Ralfs Kudrovskis no Kuldīgas Centra vidusskolas.

Ventspils brīvostas pārvalde ēnām saka lielu paldies par interesi, aktīvo dalību un uzdotajiem jautājumiem! Uz tikšanos nākamgad!