Ventspils brīvostas pārvalde darba vizītē apmeklē Baltkrieviju

16/03/2017
No 13. līdz 17.martam Ventspils brīvostas pārvalde darba vizītē apmeklē Baltkrieviju. Vizītes ietvaros jau notikušas tikšanās Lielajā akmenī, pārrunājot sadarbības iespējas, kā arī tikšanās ar nozaru pārstāvjiem un uzņēmējiem, prezentējot Ventspils ostas iespējas.

Ventspils brīvostas pārstāvji tikās ar Lielā akmens direktora vietnieku, turpinot sarunas par kravu loģistikas variantiem caur Ventspili, kā arī iespējamo loģistikas centra izveidi Ventspilī. Tikšanās un tālākās sarunas par sadarbību notika arī ar privāto loģistikas centru Baltkrievijā Bremino, ar kuru šī gada 24.janvārī tika parakstīts sadarbības memorands. Vizītes programmas ietvaros Ventspils brīvostas pārstāvji apmeklēja arī Latvijas vēstniecību Baltkrievijā, tikās ar vēstnieku un uzņēmējiem, prezentējot Ventspils ostas iespējas. Sadarbības un pieredzes apmaiņas nolūkos apmeklēja Vitebskas speciālo ekonomisko zonu, kā arī augsto tehnoloģiju parku Hi-Tech Park Belarus. Dalība starptautiskās vizītēs ir viens no Ventspils brīvostas pārvaldes mārketinga uzdevumiem, kuros tiek prezentētas Ventspils ostas iespējas, stividorkompānijas un pieostas industriālās zonas. To skaitā Ventspils Ziemeļu ostas attīstības projekts ar vairāk nekā 100ha attīstības teritoriju uz Ziemeļiem no esošās ostas, kam tiek meklēts privāts investors.

Lielais akmens šobrīd ir lielākais infrastruktūras attīstības projekts Baltkrievijā, kas tiek īstenots, sadarbojoties Ķīnai un Baltkrievijai. Projekta ietvaros paredzēts realizēt industriālu loģistikas un biznesa parku netālu no Minskas, kas būs viens no svarīgākajiem atzariem Jaunā Zīda ceļa iniciatīvā, veidojot sauszemes savienojumus kravu transportēšanai no Ķīnas uz Eiropu.