Ventspils brīvostas pārvalde ievieš papildus drošības pasākumus COVID19 izplatības ierobežošanai

13/03/2020

Tā kā osta ir viena no vietām, kur regulāri iespējama saskare ar iebraucējiem no citām valstīm, Ventspils brīvostas pārvalde ievieš papildus drošības pasākumus, lai ierobežotu vīrusa COVID19 iespējamo izplatību.

Ventspils brīvostas pārvalde informē visu ienākošo kuģu kapteiņus par izsludināto ārkārtējo situāciju Latvijā, aicinot kuģu apkalpes locekļiem nenokāpt no kuģa, kamēr kuģis atrodas Ventspils ostā. Tāpat ostas termināļu aizsardzības virsnieki aicināti darīt visu iespējamo, lai maksimāli samazinātu termināļu darbinieku un apkalpojošo dienestu tiešu saskarsmi ar kuģu apkalpi.

Ventspils brīvostas pārvaldes loči, kuri savu darba pienākumu dēļ nevar izvairīties no tikšanās ar kuģu apkalpes locekļiem, tiek apgādāti ar individuālās aizsardzības līdzekļiem – cimdiem un dezinfekcijas līdzekļiem. Dezinfekcijas līdzekļi tiek izvietoti arī Ventspils brīvostas pārvaldes publiskajās ēkās – prāmju pasažieru terminālī un Ventspils brīvostas pārvaldes administratīvajā ēkā.

No šodienas, 13.marta līdz tālākiem rīkojumiem, tiek aizliegta apmeklētāju ierašanās Ostas kapteiņa dienesta Kuģu satiksmes dienestā. Tāpat tiek maksimāli ierobežota apmeklētāju pieņemšana Ventspils brīvostas pārvaldes administratīvajā ēkā. Lūdzam visus, kam nepieciešams kārtot kādus jautājumus klātienē Ventspils brīvostas pārvaldē un tās struktūrvienībās, vispirms sazināties ar speciālistiem telefoniski vai e-pastā.

Tiek samazināts arī klātienes sapulču daudzums Ventspils brīvostas pārvaldē un atlikti plānotie komandējumi. Ventspils brīvostas pārvaldes darbinieki tiek aicināti atteikties no plānotajiem personīgo atvaļinājumu braucieniem, kā arī rūpīgi izvērtēt savu veselības stāvokli un veikt pārbaudes, lai neapdraudētu citus, kā arī izmantot iespējas veikt darba pienākumus attālināti.