Ventspils brīvostas pārvalde izsaka pateicību visām iesaistītajām pusēm par operatīvo un sekmīgo darbu Ventspils ostas darbības nodrošināšanā

19/12/2019

2019.gada 18.decembra vakarā ASV Ārvalstu aktīvu kontroles birojs paziņojis par sankciju atcelšanu pret Ventspils brīvostu un Ventspils brīvostas pārvaldi. Ventspils brīvostas pārvalde izsaka pateicību visām iesaistītajām pusēm par operatīvo darbu ārkārtas situācijā, kas rezultējies ar sankciju atcelšanu un iespēju Ventspils ostai atsākt darbu ikdienas režīmā.

Lēmums par sankciju atcelšanu Ventspils brīvostai šajā brīdī bija ārkārtīgi svarīgs. Tāpēc Ventspils brīvostas pārvalde vēlas izteikt lielu pateicību Ministru Kabinetam, īpaši Satiksmes un Ārlietu ministriem un ministriju darbiniekiem, kas ārkārtas režīmā profesionāli strādāja nežēlojot laiku un spēkus ne darba laikā, ne brīvdienās, lai panāktu šādu lēmumu maksimāli īsā periodā.

Operatīvu darbu un izlēmību šis laiks prasīja arī no Ventspils brīvostas valdes locekļiem – valdes priekšsēdētājas Ingunas Strautmanes, vietnieka Ģirta Valda Kristovska un valdes locekļiem Lailas Spaliņas un Rūdolfa Nereta.

Pateicība par sapratni un operatīvo reaģēšanu, lai novērstu iespējamo krīzi Ventspils ostā, arī Ventspils pašvaldībai. Lai gan Ventspils brīvostas pārvaldība šobrīd ir pilnībā nodota valstij, Ventspils osta bija, ir un būs nozīmīga Ventspils pašvaldības daļa.

Īpaši svarīgs šajās dienās bija arī sadarbības partneru atbalsts un uzticība, kā arī kopīgs darbs, lai rastu risinājumu, kā izkļūt no kritiskās situācijas. Īpašs paldies bankām, kas pēc būtības iedziļinājās problēmsituācijā un centās to risināt.

Ventspils brīvosta nav tikai Ventspils brīvostas pārvalde. Ventspils brīvosta ir ostas termināļi, stividori, aģentūras, rūpniecības uzņēmumi un daudzi citi, kuru darbs ir saistīts ar Ventspils brīvostu. Ventspils brīvostas pārvalde vēlas teikt paldies visiem par pacietību un uz risinājumiem vērstu darbību, lai nodrošinātu Ventspils ostas darbības nepārtrauktību.

Līdz ar  ASV Ārvalstu aktīvu kontroles biroja paziņojumu par sankciju atcelšanu Ventspils brīvostas pārvalde, Ventspils brīvosta un uzņēmumi, kas darbojas ostā, var netraucēti turpināt darbu. Šobrīd ostā ir divi kuģi – viens sauskravas kuģis un viens tankkuģis, bet šīs dienas laikā plānotas vēl vismaz trīs kuģu – tankkuģa, sauskravas kuģa un prāmja – ienākšanas.

Šodien, 19.decembrī, Ventspils brīvostas pārvaldnieks Andris Purmalis tikās ar visu termināļu un stividorkompāniju, kas strādā Ventspils brīvostā, pārstāvjiem, lai pateiktos uzņēmējiem par sapratni, atsaucību, kā arī psiholoģisko noturību krīzes situācijā, kādā bija nonākusi Ventspils brīvosta. Šobrīd darbība var atsākties ikdienas režīmā, tāpēc sanāksme bija iespēja ieskicēt tālākās darbības plānus. A.Purmalis uzsvēra, ka katram ostas terminālim jāredz sevi ostas investīciju plānā, tāpēc jau tuvākajā laikā pārvaldnieks organizēs individuālas tikšanās ar katru termināli, lai noskaidrotu, kā tieši brīvostas pārvalde var iesaistīties, lai konkrētā termināļa un līdz ar to visas ostas kravu apgrozījums varētu uzlaboties.