Ventspils brīvostas pārvalde pārstāvēta Latvijas – Kirgizstānas kopējās komisijas Transporta darba grupas sēdē

13/04/2017
11. aprīlī Satiksmes ministrijā, Rīgā, norisinājās Latvijas – Kirgizstānas kopējās komisijas Transporta darba grupas sēde, kurā Ventspils brīvostas pārvaldi pārstāvēja pārvaldnieka vietnieks Guntis Drunka.

Sēdes laikā Guntis Drunka Kirgizstānas kolēģus iepazīstināja ar Ventspils brīvostu un iespēju izmantot esošās ostas jaudas kravu pārvadāšanai, realizēt rūpnieciskos un loģistikas investīciju projektus, kā arī attīstīt savu ostas termināli Ziemeļu ostas projekta ietvaros.

Tāpat darba kārtībā bija jautājumi par abu valstu transporta infrastruktūras attīstību, realizējamiem projektiem un divpusējās sadarbības perspektīvām.

Sēdes noslēgumā 12.aprīlī tika parakstīts protokols, kas paredz ciešāku abu valstu sadarbību transporta, tranzīta, loģistikas un aviācijas jomās. Kopējās komisijas Transporta darba grupas protokolu parakstīja abu pušu delegāciju vadītāji - Latvijas Republikas Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieks Uldis Reimanis un Kirgizstānas Republikas Transporta un ceļu ministra vietniece Gulmira Abdraļijeva.

Latvija un Kirgizstāna ir ieinteresētas stiprināt savstarpējo sadarbību transporta jomā. Šim nolūkam izveidota darba grupa, kura strādā, lai risinātu tos sadarbības jautājumus, kas skar aviāciju, autosatiksmi, dzelzceļu un jūrlietas. Tāpat darba grupas uzdevums ir veicināt abu valstu tranzīta potenciālu.