Ventspils brīvostas pārvalde piedalās Latvijas – Ķīnas Apvienotās komitejas sēdē Pekinā

09/03/2017
No 8. līdz 11.martam Ventspils brīvostas pārvaldnieka vietnieks Igors Udodovs piedalās Latvijas- Ķīnas Apvienotās komitejas sēdē Pekinā, Ķīnā. Vizītes ietvaros paredzētas tikšanās ar dažādām Ķīnas Tautas republikas amatpersonām un dažādu institūciju pārstāvjiem, lai sekmētu ciešāku Latvijas un Ķīnas ekonomisko sadarbību.

Ventspils brīvostas pārvaldes vizītes mērķis ir prezentēt Ventspils Ziemeļu ostas attīstības projektu. Šis projekts ir iekļauts Ventspils ostas attīstības programmā un paredz aptuveni 100ha attīstības teritoriju uz Ziemeļiem no esošās ostas. Projekta attīstība ir iespējama vienīgi tad, ja tiek piesaistīts privātais investors, kurš ir ieinteresēts attīstīt savu ostas termināli Baltijas jūrā.

Apvienotās komitejas sēdē plānots pārrunāt dažādus jautājumus, kas saistīti ar divpusējās ekonomiskās sadarbības turpmāko paplašināšanu, kas ietver sadarbību tranzīta un loģistikas, transporta, pārtikas, tūrisma un kokapstrādes jomā. Sēdē tiks pārrunāti arī investīciju piesaistes jautājumi. Īpašu uzmanību plānots pievērst sadarbības stiprināšanai 16+1 valstu sadarbības formāta un projekta One belt One road (Viens ceļš, viena josta) ietvaros.

Latvijas – Ķīnas Apvienotā komiteja tika izveidota 2004. gadā. Šajās sēdēs tiek skatīti aktuālie ekonomiskās sadarbības jautājumi gan valdības, gan uzņēmēju līmenī.