Ventspils brīvostas pārvalde turpina industriālās teritorijas izbūves darbus

19/05/2020

Ventspils brīvostas industriālajā teritorijā turpinās trīs jaunu ražošanas ēku būvniecība. Jau šī gada rudenī tajās darbu varēs sākt jaunas rūpnīcas. Par divu ēku izmantošanu ražošanai nomas līgumi jau ir noslēgti, bet uz trešās – 6300 kvadrātmetru lielās ražotnes – nomu vēl ir iespējams pretendēt. 

“Covid-19 pandēmija daudzviet pasaulē būtiski ietekmējusi ekonomiku, un šobrīd vēl pāragri spriest, kādas sekas šī krīze nesīs ilgtermiņā, kā mainīsies ražošanas vietu izvēle un loģistikas ķēdes. Tomēr vienlaikus Latvijas salīdzinoši labais piemērs vīrusa ierobežošanā ir arī labs signāls investoriem, kas varētu plānot ražošanu pārcelt uz Eiropu. Ļoti ceram, ka vīruss tiks drīz uzvarēts un mūsu klientiem varēsim piedāvāt kvalitatīvas ražošanas telpas ostas tuvumā,” uzskata Ventspils brīvostas pārvaldnieka vietnieks, Mārketinga un attīstības nodaļas vadītājs Igors Udodovs.

Jaunās ražošanas ēkas tiek būvētas Ventspils lidostas industriālajā zonā un Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā. 4100 kvadrātmetru lielā ēka lidostas industriālajā zonā Ganību ielā 103 tiek būvēta ciešā sadarbībā ar tās nākamo nomnieku - baltkrievu izcelsmes uzņēmumu SIA “Ultraplast EU”, kas ražos polikarbonāta plāksnes. 4500 kvadrātmetru lielā Ventspils Augsto tehnoloģiju parka ēka Nr.7 tiek būvēta uzņēmumam, kas jau strādā Ventspilī - SIA “Quality Jobs”, kas iecerējis attīstīt plastmasas detaļas ražošanu un paplašināt elektronikas produkcijas montāžu.

Šobrīd ir iespēja pieteikties uz trešās jaunbūves – Ventspils Augsto tehnoloģiju parka ēkas Nr.6 - nomu, kuras būvniecību plānots pabeigt vasaras otrajā pusē. 6300 kvadrātmetru lielā ēka sastāv no 4800 kvadrātmetru plašām ražošanas telpām, biroja un palīgtelpu daļas. 

Industriālā attīstība ir viena no Ventspils brīvostas prioritātēm, lai, īpaši tradicionālo ogļu un naftas kravu mazināšanās situācijā, radītu labvēlīgu apstākļus vietējo kravu apjoma aplielināšanai, kā arī darbavietas ventspilniekiem un nodokļu ieņēmumus valsts un pašvaldību budžetā.