Ventspils brīvostas pārvaldē viesojās Valsts prezidents Raimonds Vējonis

23/02/2017
Ceturtdien, 23.februārī, Valsts prezidents Raimonds Vējonis viesojās Ventspils brīvostas pārvaldē. Prezidentu sagaidīja Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs un Ventspils domes priekšsēdētāja 1.vietnieks infrastruktūras jautājumos Jānis Vītoliņš, kā arī Ventspils brīvostas pārvaldnieks Imants Sarmulis un pārvaldnieka vietnieks Igors Udodovs.

Ventspils brīvostas pārvaldē prezidents Raimonds Vējonis tika iepazīstināts ar Ventspils brīvostas darbu, it īpaši pieostas industriālās zonas attīstībā. Ostas rūpniecisko teritoriju attīstība jau 15 gadus ir viena no Ventspils pilsētas un brīvostas prioritātēm. Šo gadu laikā Ventspilij piesaistītajos ražojošajos uzņēmumos ir radītas vairāk nekā 1400 jaunas darba vietas. Vēl jo lielāku nozīmi šis fakts iegūst situācijā, kad Krievija intensificē savu ostu attīstību un stratēģiskajos plānošanas dokumentos nosaka savu kravu novirzīšanu uz savām ostām. Ievērojamie rūpniecības attīstības rādītāji Ventspilī dod pārliecību par pilsētas un brīvostas tālredzīgajiem stratēģiskajiem lēmumiem diversificēt Ventspils tautsaimniecības struktūru, piesaistot ražojošos uzņēmumus. Sanāksmes laikā Aivars Lembergs pauda viedokli, ka šāda rūpnieciskās attīstības programma būtu jāīsteno visos Latvijas reģionos, turklāt daudz plašākā apjomā, jo tikai tādā veidā ir iespējama Latvijas attīstība.

Prezidents ar pavadošo delegāciju viesojās arī Ventspils Augsto tehnoloģiju parka ražotnē AS HansaMatrix, kur tika atklāta jauna ražošanas līnija. Atklāšanas ceremonijā piedalījās prezidents Raimonds Vējonis, HansaMatrix valdes priekšsēdētājs Ilmārs Osmanis, kompānijas valdes loceklis un rūpnīcas vadītājs Aldis Cimoška, kā arī Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs. HansaMatrix piektās līnijas izveide ne tikai palielinās Ventspils rūpnīcas ražošanas apmērus, bet arī radīs vairākas jaunas darba vietas nozares speciālistiem.

Delegācija apmeklēja Ventspils Augsto tehnoloģiju parka jaunatklāto vienīgo Ziemeļeiropas elastīgo iepakojuma materiālu ražotni Immer Digital, kur tika iepazīstināti ar elastīgo iepakošanas materiālu izgatavošanas procesu, inovatīvajām tehnoloģijām, kuras ļauj gan ražošanas, gan produkcijas tālākās izmantošanas procesos būtiski samazināt nelabvēlīgo ietekmi uz apkārtējo vidi, nodrošinot nevainojamu iepakojuma kvalitāti.

Vizītes laikā apmeklēts tika arī Šveices koncerna Bucher Industries AG grupas uzņēmums SIA Bucher Municipal. Bucher Municipal ir Eiropas un Austrālijas tirgus līderis, kas ražo komunālos transportlīdzekļus ielu un sniega tīrīšanai privātām un publiskām vajadzībām. Ventspilī uzņēmums nodarbina vairāk nekā 240 darbiniekus.

Valsts prezidenta un Ivetas Vējones kundzes darba vizīte Ventspils pilsētā ietvēra gan Ventspils brīvostas pārvaldes, gan arī ražojošo uzņēmumu tādu kā HansaMatrix, Bucher Municipal, Immer Digital apmeklējumu, gan Starptautiskā radioastronomijas centra, atbalsta centra Cimdiņš, pirmskolas izglītības iestādes Bitīte, Ziemeļkurzemes profesionālās izglītības kompetences centra, Ventspils jaunrades nama apmeklējumu. Diena tika noslēgta, tiekoties ar Ventspils pilsētas un novada iedzīvotājiem.