Ventspils brīvostas pārvaldes autoparkā četri jauni eletromobiļi

25/09/2014
Šoruden daļa no Ventspils brīvostas pārvaldes autoparka aizstāta ar elektromobiļiem. Videi draudzīgo un ilgtermiņā ekonomiski izdevīgo risinājumu autoparka atjaunošanai Ventspils brīvostas pārvalde varēja izvēlēties pateicoties Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta piešķirtajam līdzfinansējumam.

Šī gada 21.augustā Ventspils brīvostas pārvalde iegādājās četrus Volkswagen Up! elektromobiļus no SIA „Moller Auto Latvia”, kurš piedāvāja visizdevīgāko piedāvājumu. Uzaicinājumi tika nosūtīti arī SIA”Euro-Auto”, SIA”Norde” un SIA”VEHO”.  Kopējā cena par visiem elektromobiļiem ir EUR 105 952,00, no kā  EUR 43 781,82 segs Klimata pārmaiņu finanšu instruments.

Projekta mērķis ir siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana. Volkswagen Up! elektromobīļu emisija ir nulle un šie elektromobiļi aizstāj 1994.-1998.gados ražotos fosilās degvielas automobiļus. Elektromobiļu izmantošana ļāvusi ekonomēt finanšu līdzekļus. Fosilās degvielas automobiļu izmaksas uz 100km bija līdz pat EUR 15,4, turpretī elektromobiļu izmaksas uz 100km nepārsniedz EUR 2,4. Turklāt, tehniskā apskate elektromobīļiem vajadzīga ik pēc 25 000 km liela nobraukuma, līdz ar to, nākamgad tehniskā apskate nav ieplānota. Elektromobiļus dienesta vajadzībām izmanto Ventspils brīvostas pārvaldnieka palīgs, vecākais ostas uzraugs, ēku pārzinis un būvinženieri.

Elektromobiļu iegāde Ventspils brīvostas pārvaldes vajadzībām īstenota pateicoties Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta finansētajam projektu konkursam „Siltumnīcefekta gāzu emisijas samazināšana transporta sektorā-atbalsts elektromobīļu un to uzlādes infrastruktūras ieviešanai”. Projekta ietvaros vēl paredzēts rīkot informatīvu pasākumu sadarbības partneriem un citiem interesentiem.