Ventspils brīvostas pārvaldes informācija balstīta uz faktiem

02/10/2016
2016.gada 27.septembrī SIA ““Ventspils nafta” termināls” (VNT) izplatīja paziņojumu, kurā atkārtoti apšaubīja Ventspils brīvostas pārvaldes pamatojumu informācijai par termināļu pārkraušanas spējām. Ventspils brīvostas pārvalde atgādina, ka visa informācija ir balstīta tikai un vienīgi uz skaitļiem, kas nepārprotami norāda katra termināļa iespējamo pārkraušanas jaudu.

Atgādinām, ka 80-to gadu sākumā, kad uzglabāšanas apjoms terminālī, kur strādā VNT, bija ap 640 tūkstoši m3, kopējais kravu apgrozījums gadā bija 34 miljoni tonnu. 2015.gadā, kad pēc paša termināļa informācijas uzglabāšanas ietilpība ir 1,1 miljons m3, gada laikā apgrozījums bija 9,7 miljoni tonnu. Tie ir skaitļi, kas norāda, kādas ir faktiskās termināļa jaudas un kā tās tiek izmantotas šobrīd. 

VNT savā paziņojumā norāda, ka brīvostas pārvaldei jārada Ventspilī piemēroti apstākļi uzņēmējdarbības vides attīstībai. Vēlamies uzsvērt, ka tieši šim mērķim arī Ventspils brīvostas pārvalde velta vislielāko uzmanību un resursus. Ventspilī ir radīta labākā iespējamā ostas infrastruktūra un tā nepārtraukti tiek uzturēta un atjaunota, lai ostas termināļiem būtu visi priekšnoteikumi veiksmīgai biznesa attīstībai.