Ventspils brīvostas pārvaldes Tehniskās nodaļas darbiniekam konstatēta inficēšanās ar Covid-19

18/10/2020

Ventspils brīvostas pārvalde ir saņēmusi informāciju, ka vienam no Tehniskās nodaļas darbiniekiem laboratoriski apstiprināta inficēšanās ar vīrusu Covid-19. Ir apzināts darbinieka tiešo kontaktpersonu loks, kam noteikta karantīna, un pārvaldes administratīvajā ēkā Jāņa ielā 19 ieviesti papildus drošības pasākumi. Kuģu satiksmes organizēšanu ostā ieviestie pasākumi neietekmēs.

Darbinieks, kuram konstatēta inficēšanās ar vīrusu Covid-19, strādā Ventspils brīvostas pārvaldes administratīvajā ēkā Jāņa ielā 19. Šobrīd jau ir apzināts to kontaktpersonu loks, kam ir noteikta obligāta karantīna. Vienlaikus, lai novērstu riskus vīrusa izplatībai, tiks veiktas izmaiņas darba organizācijā, darbiniekiem, kas strādā Jāņa ielā 19, darba pienākumus iespēju robežās veicot attālināti. Apmeklētāju pieņemšana pagaidām Jāņa ielā 19 būs aizliegta.

Vienlaikus vēlamies uzsvērt, ka ierobežojumi nekādi neietekmēs kuģu satiksmes organizēšanu ostā. Jau pirms divām nedēļām Ventspils brīvostas pārvaldes vadība nolēma atjaunot pastiprinātus drošības pasākumus Ostas kapteiņa dienestā, tāpēc augstākminētais saslimšanas gadījums šo dienestu nekādi neietekmē.  

Tāpat pieņemts lēmums no 19.oktobra pārtraukt pasažieru vadāšanu ar ekskursiju kuģīti “Hercogs Jēkabs” un tūristu uzņemšanu Ventspils brīvostas pārvaldes apsaimniekotajās Ovišu, Užavas un Akmeņraga bākās.  

Ventspils brīvostas pārvalde aicina atbildīgi izturēties pret epidemioloģisko situāciju un ievērot maksimālu piesardzību.