Ventspils brīvostu apmeklē Eiropas loģistikas speciālisti

14/09/2017
Šonedēļ Rīgā notiek Ķīnas un 16 Centrālās un Austrumeiropas valstu (16+1 formāts) loģistikas sekretariāta atbildīgo kontaktpersonu sanāksme. Vakar, 13.septembrī, sanāksmes dalībnieki viesojās Ventspilī, lai iepazītu Ventspils brīvostas darbu.  

Lai gan galvenā darba sanāksme Rīgā notiek 14.septembrī, daļa dalībnieku izmantoja iespēju Latvijā ierasties ātrāk, lai bez Rīgas iepazītu arī pārējās lielās Latvijas ostas – Ventspili un Liepāju. Ventspils brīvostā loģistikas sekretariāta delegāciju sagaidīja Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja 1.vietnieks un brīvostas valdes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Vītoliņš un Ventspils brīvostas pārvaldnieks Imants Sarmulis. Pēc tikšanās brīvostas pārvaldē un pieredzes apmaiņas par ostu apsaimniekošanas modeļiem un nākotnes perspektīvām viesi devās izbraucienā ar kuģīti “Hercogs Jēkabs”, apskatot ostu, bet pēcpusdienā izbrauca uz Liepāju.

Ķīnas un 16 Centrālās un Austrumeiropas valstu sadarbības formāts 16+1 paredz veicināt Ķīnas sadarbību ar 16 Eiropas valstīm (Čehiju, Igauniju, Ungāriju, Latviju, Lietuvu, Rumāniju, Slovākiju, Slovēniju, Bulgāriju, Horvātiju, Poliju, Maķedoniju, Melnkalni, Serbiju, Albāniju, Bosniju un Hercegovinu) dažādās jomās, t.sk. loģistikā un transportā. Latvijai ir uzticēta loģistikas koordinatora loma 16+1 formātā.