Ventspils kokmateriālu pārkraušanas terminālis “Ventplac” par 29% kāpinājis kravu apgrozījumu

09/04/2020

2020.gada 1.ceturksnī Ventspils brīvostā strādājošā kokmateriālu pārkraušanas termināļa “Ventplac” kravu apgrozījums palielinājies par 29%, sasniedzot 164 tūkstošus tonnu, kas ir labākais pirmā ceturkšņa rādītājs pēdējo 10 gadu laikā.

Šogad “Ventplac” terminālī, kurš kravu apstrādi veic sauskravu terminālī Ventas kreisajā krastā starp Ventas tiltu un Apvedtiltu, pārkrauti kokmateriāli, šķelda un rapša granulas. Kā skaidro uzņēmumā, pieprasījuma palielināšanos pēc šīm kravu grupām ietekmē dažādi faktori, tostarp, pieaugošais pieprasījums pēc kartona iepakojuma dažādu preču piegādei laikā, kad daudzās valstīs noteikti strikti ierobežojumi cilvēku kustībai un palielinās attālinātā iepirkšanās.  Tāpat svarīgs darba turpināšanai ir fakts, ka uzņēmuma lielākie klienti atrodas Zviedrijā, kur vīrusa izplatības ierobežojumi nav tik strikti kā citur.

Kopā Ventspils ostā pirmajā ceturksnī pārkrauti 3,7 miljoni tonnu kravu. Lielāko kravu daļu sastāda naftas produkti (2,3 miljoni tonnu)  un Ro-Ro jeb ar prāmjiem pārvadātās kravas (535 tūkstoši tonnu).