“Ventspils naftai” Ventspils brīvostā šķēršļu nav, atliek tikai strādāt

13/04/2017
AS “Ventspils Nafta” valdes priekšsēdētājs Roberts Kirkups aģentūrai LETA paudis viedokli, ka problēmu risināšana Ventspils brīvostā prasa gadus. Ventspils brīvostas pārvalde kategoriski noraida šāda veida pārmetumus. Visi jautājumi, ar ko SIA ““Ventspils Nafta” termināls” (VNT) ir vērsies Ventspils brīvostas pārvaldē, ir atrisināti, turklāt ātrākajos iespējamajos termiņos.

R.Kirkups informācijā presē gan nav nosaucis nevienu konkrētu problēmu, ko nebūtu varējis atrisināt Ventspils brīvostas pārvaldē, un arī Ventspils brīvostas pārvaldē nav nekādas informācijas, par ko tieši varētu runāt Kirkupa kungs. Pēdējā laika aktīvākā sadarbība un vienīgais jautājums, ar ko uzņēmums vērsies Ventspils brīvostas pārvaldē, ir tvaiku savākšanas iekārtu uzstādīšana. 

 Lai gan Ventspils brīvostas pārvalde jau daudzu gadu garumā vairākkārtīgi rakstiski aicināja VNT rast risinājumu tvaiku savākšanas iekārtu uzstādīšanai, visus dokumentus, kas ļautu brīvostas pārvaldei lemt par attiecīgas atļaujas došanu, pārvalde saņēma pirms nepilna gada – 2016.gada maijā.   Lai SIA ““Ventspils nafta” termināls” pēc iespējas ātrāk varētu uzstādītu tvaiku savākšanas iekārtu un attiecīgi tiktu risināts gaisa piesārņojuma jautājums, steidzamības kārtā tika veikti grozījumi Ventspils brīvostas noteikumos. Tika pārbaudīts iecerētās tvaiku savākšanas iekārtas uzstādīšanas vietas krasta stiprinājumu faktiskais stāvoklis, lai izvērtētu, vai iekārtu vispār konkrētajā vietā iespējams uzstādīt un risināta virkne citu tehnisku jautājumu. Pēc tam, kad Ventspils brīvostas pārvalde bija uzņēmumam atļauju devusi, tika saņemta informācija, ka VNT ir mainījis viedokli un vēlas atļauju TSI uzstādīt pavisam citā nekā sākotnēji iecerēts. Arī jauno plānu brīvostas pārvalde akceptēja.

Ir pilnīgi nepieņemami atbildību par  paša uzņēmuma biznesa rezultātiem novelt uz Ventspils brīvostas pārvaldes pleciem. No brīvostas pārvaldes puses uzņēmuma darbam pilnīgi nekādu šķēršļu nav. Atliek tikai strādāt!