Ventspils ostā ienāca trīs kruīza kuģi

24/08/2018

Ventspils ostā nedēļas laikā viesojās trīs Eiropā pazīstamu kruīzu operatoru kuģi – Amadea, Serenissima un Seabourn Ovation, kas uz Ventspili atveda 1290 pasažieru no Lielbritānijas, Vācijas, Amerikas un citām valstīm. Lielākais un iespaidīgākais 210 metru garais 2017.gadā būvētais kruīza kuģis Seabourn Ovation Ventspils ostā ienāca šodien ar 600 pasažieriem uz klāja. Sveicot kruīza kuģus, Ventspils brīvostas pārvalde dāvināja ostas emblēmas kuģu kapteiņiem.

Ventspils brīvostas pārvalde ir izbūvējusi nepieciešamo infrastruktūru, lai varētu uzņemt pašus lielākos kuģus kādi vien var ienākt Baltijas jūrā. Piestātne, kuru  nomā SIA Noord Natie Ventspils Terminals, un kurš aktīvi uzsācis darbību kruīzu kuģu piesaistē, ir piemērota kuģiem līdz 240 metru garumam un 14,2 metru iegrimei. Līdz šim Ventspils osta gada laikā vidēji uzņēma 2 kruīza kuģus, atsevišķos gadījumos trīs, taču ir bijuši gadi, kad kruīza kuģu nav bijis vispār. Pašlaik ostas infrastruktūra ir sakārtota, izbūvēts Pasažieru terminālis un piestātnes, nodrošinot gan kvalitatīvu Stena Line prāmju satiksmi ar Zviedriju, gan nākotnē plānojot apkalpot un uzņemt arvien vairāk pasažieru kuģu, tai skaitā kruīza kuģu.   

18.augustā Ventspils ostā ienāca pirmais no trijiem kruīza kuģiem - vācu populārākās kruīza kompānijas Phoenix Reisem kuģis Amadea, ar kuru Ventspilī ieradās ap 600 pasažieru, kuri lielākoties bija no Vācijas. Šis 193 metrus garais un 25 metrus platais 1991. gadā būvētais kuģis devās divu nedēļu braucienā no Vācijas pilsētas Brēmerhāfenes, piestājot Dānijā, Zviedrijā, Somijā, Krievijā, Igaunijā un arī Latvijā – Ventspils ostā, lai pēc tam atgrieztos Vācijā.  Pasažieri apskatīja Ventspils skaistākās vietas, dažādus pilsētas objektus un arī devās uz Kuldīgu, lai redzētu Eiropas platāko ūdenskritumu – Ventas Rumbu. Kuģis tālāk no Ventspils ostas devās uz  Rīgu, piestājot vēl Dānijas salā un atgriezās Brēmerhāfenē.

20.augusta rītā Ventspilī ienāca izmēru ziņā nelielais Lielbritānijas kruīza operatora Noble Caledonia 87 metrus garais un 13 metrus platais kuģis Serenissima. Šis kuģis var uzņemt līdz 118 pasažieriem, šoreiz uz Ventspili atvedot 90 pasažierus pārsvarā no Lielbritānijas. Kruīza kuģis bija devies desmit dienu braucienā no Somijas uz Zviedriju pa ceļam apstājoties Krievijā, Igaunijā, Rīgā, Ventspilī un tad turpināja ceļu uz savu gala mērķi – Zviedriju. Kuģa pasažieriem Ventspilī bija iespēja apskatīt Ventspili, viesoties Piejūras brīvdabas muzejā, kā arī apmeklēt Užavas alus brūzi. Šis kuģis ir būvēts 1960.gadā Norvēģijā kā ekspedīciju kuģis. Pēc tā atjaunošanas 2003.gadā aizvien ir izdevies saglabāt tā senās detaļas un iekārtojumu, radot īpašu atmosfēru ar oriģināliem sienas krāsojumiem, gleznām, interjera elementiem. Kuģim labā stāvoklī vēl aizvien ir saglabājies tā dzinējs, kādus mūsdienās apskatīt var vairs tikai muzejos.   

Šodien, 24.augusta agrā rītā, Ventspilī ieradās trešais kruīza kompānijas Seabourn Cruises kuģis Seabourn Ovation, kas pielīdzināms pieczvaigžņu viesnīcai uz ūdens. Kuģis uz Ventspili atvedis ap 600 pasažieru no Lielbritānijas. Kuģis ir būvēts 2017.gadā, bet kuģot sācis tikai šī gada maijā. Pašlaik tas devies 21 dienas viena virziena kruīzā no Dānijas galvaspilsētas Kopenhāgenas uz Zviedrijas galvaspilsētu Stokholmu, pa ceļam piestājot Norvēģijā, Lielbritānijā, Vācijā, Somijā, Krievijā, Igaunijā un arī Latvijā – Ventspilī. Uz kuģa pieejams viss nepieciešamais kārtīgam atvaļinājumam un atpūtai – dažāda veida, augsta līmeņa restorāni, SPA zonas, sporta centrs, kazino, klubs, vairāki baseini un sauļošanās terases, veikali un pat koncertzāle. Kuģa pasažieri šodien dodas apskatīt Ventspils skaistākas vietas, lai vēlāk, plkst. 16:00, dodos tālāk uz savu galamērķi -  Zviedriju.