Ventspils ostā kursēs STENA SCANDICA un STENA BALTICA

21/12/2020

Prāmju satiksmes uzņēmums "Stena Line" pārvadājumus maršrutā no Ventspils uz Nīnashamnu Zviedrijā nākamajā gadā nodrošinās ar kuģiem "Stena Scandica" un "Stena Baltica", aģentūru LETA informēja "Stena Line group" pārstāvji.

Attiecīgos 2005.gadā būvētos "RoPax" modeļa prāmjus iepriekš sauca "Stena Lagan" un "Stena Mersey". Jaunie nosaukumi izvēlēti pēc aptuveni 600 klientu tiešsaistē iesūtīto ieteikumu izvērtēšanas.

"Jaunie kuģu vārdi saistās ar mūsu skandināvu kultūrvēsturisko mantojumu, kā arī ar reģionu, kur kuģi kursēs", norāda uzņēmuma tirdzniecības direktors Baltijas jūras ziemeļu reģionā Johans Edelmans.

Prāmis "Stena Scandica" (iepriekš "Stena Lagan") tiek pārbūvēts Tuzlas kuģu būvētavā "Sedef", Turcijā. Plānots, ka prāmis pievienosies "Stena Line" flotei un sāks kursēt maršrutā Ventspils-Nīnashamna 2021.gada pirmajā ceturksnī.

Savukārt otrs prāmis "Stena Baltica" (šobrīd "Stena Mersey") vēl turpina kursēt Īrijas jūrā, taču nākamā gada pavasarī prāmis tiks modernizēts un pagarināts tajā pašā kuģu būvētavā Turcijā, lai pievienotos flotei un sāktu kursēšanu Baltijas jūrā vasaras sākumā. 

Abi kuģi tiks pagarināti ar 36 metrus garu vidusposmu un pēc pārbūves būs 222 metrus gari. Uz prāmjiem būs 200 kajīšu, vieta 970 pasažieriem, 2875 līnijmetri kravu vienībām un papildu auto klājs. Lai uzlabotu kravu iekraušanas un izkraušanas efektivitāti, kuģi tiks aprīkoti ar caurbraukšanas iespēju divos to klājos, kā arī aprīkoti ar hibrīdajām tīrīšanas sistēmām. 

Jau ziņots, ka "Stena Line" nākamgad maršrutā Ventspils-Nīnashamn kursējošos prāmjus aizstās ar jauniem, palielinot ietilpību par 30%.

"Stena Line" veic pārvadājumus 18 maršrutos Eiropā, trīs no tiem - Baltijas jūras reģionā.

(LETA)