Ventspils ostā viesojas kruīza kuģis AMADEA

21/06/2019

21.jūnijā Ventspils ostā jau atkārtoti viesojās vācu kruīzu kompānijas Phoenix Reisen kuģis AMADEA. Kuģis būvēts 1991.gadā, tajā ir 8 pasažieru klāji ar kajītēm 600 pasažieriem, vairāki restorāni un bāri, baseins, sporta un izklaides iespējas.

Uz 193 m garā kuģa bija ~470 pasažieri un ~300 ekipāžas locekļi. Pēc ienākšanas Ventspils ostā pasažieri devās apskatī Ventspili, Užavu un Kuldīgu. AMADEA Ventspilī piestāja jau otro reizi, iepriekšējā tā viesošanās šeit bija pagājušā gada augustā.

Šis ir jau otrais kruīza kuģis, kas šogad ienācis Ventspils ostā. Jūnija sākumā šeit ienāca kruīza kuģis ALBATROS ar vairāk nekā 800 pasažieriem.

Ventspils brīvostas pārvalde ir izbūvējusi nepieciešamo infrastruktūru, lai varētu uzņemt pašus lielākos kuģus kādi vien var ienākt Baltijas jūrā, kas pamatā attiecas uz beramkravu un lejamkravu segmentu, bet tikpat nozīmīgi laika gaitā izrādījušies ieguldījumi tās infrastruktūras izbūvē, kas nepieciešama pasažieru apkalpošanai. Universālo termināli, kas piemērots ne vien dažāda veida kravām, bet arī prāmjiem, no Ventspils brīvostas pārvaldes nomā SIA Noord Natie Ventspils Terminals, kas uzsācis darbību kruīzu kuģu piesaistē. Jau ziņots, ka pagājušajā gadā Ventspils ostā ienāca trīs kruīza kuģi, to vidū iespaidīgais pieczvaigžņu kruīza kuģis SEABORN OVATION.