Ventspils ostas termināļos kravu apgrozījums palielinājies par 17%

05/09/2017
2017.gada augustā Ventspils ostā strādājošie termināļi kopā pārkrāvuši 1,5 miljonus tonnu, kas ir vairāk nekā jūlijā un par 8% pārsniedz pagājušā gada augusta rādītājus. Kopā pirmajos astoņos 2017.gada mēnešos Ventspils ostas termināļi pārkrāvuši 15 miljonus tonnu, kas ir par 2,2 miljoniem jeb 17% vairāk nekā pirms gada.

Lielākais pieaugums, salīdzinot ar pagājušo gadu, vērojams akmeņogļu, kā arī ar prāmjiem pārvadātajās (Ro-Ro) kravās. Tradicionāli turpina pieaugt ar prāmju operatora „Stena Line prāmjiem pārvadāto kravu un pasažieru skaits. Līniju starp Ventspili un Nīneshamni Zviedrijā izmantojuši par 29 941 pasažieri jeb 27% vairāk, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo periodu. Savukārt Ro-Ro kravu apjoms šajā līnijā palielinājies par 230 tūkstošiem tonnu jeb 20%.

Lielākā daļa Ventspils ostā strādājošo termināļu spējuši palielināt kravu apjomu attiecībā pret iepriekšējo gadu, bet atsevišķos jau ilgstoši vērojams kravu kritums. Vismazāk noslogotais terminālis Ventspilī aizvien ir AS „Kālija parks”, kur astoņos mēnešos pārkrauts 181 tūkstotis tonnu, kas nozīmē, ka tiek izmantoti tikai 4% no kopējās termināļa jaudas.

Ventspils brīvostas pārvalde turpina investēt ostas infrastruktūras attīstībā, uzlabojot termināļu darbību un konkurētspēju. Ieguldījumi infrastruktūras izbūvē, atjaunošanā un uzturēšanā ir Ventspils brīvostas pārvaldes aktivitāšu prioritāte. Tādējādi Ventspils brīvostas pārvalde īsteno savu galveno – teritorijas attīstītāja – funkciju, nodrošinot labākos apstākļus ostas termināļu un rūpniecisko uzņēmumu attīstībai un vienlaikus piedāvājot pakalpojumus par zemākajām ostu maksām Baltijas jūras austrumkrastā.