Ventspils ostas termināļos kravu apgrozījums par 18% pārsniedz pagājušā gada rādītājus

08/08/2017
2017.gada jūlijā Ventspils ostā strādājošie termināļi kopā pārkrāvuši 1,2 miljonus tonnu. Kopā pirmajos septiņos 2017.gada mēnešos Ventspils ostas termināļi pārkrāvuši 13,6 miljonus tonnu, kas ir par 2,1 miljonu jeb 18% vairāk nekā pirms gada.

Lielākais pieaugums, salīdzinot ar pagājušo gadu, vērojams akmeņogļu, kā arī ar prāmjiem pārvadātajās (Ro-Ro) kravās. Tradicionāli turpina pieaugt ar prāmju operatora „Stena Line prāmjiem pārvadāto kravu un pasažieru skaits. Līniju starp Ventspili un Nīneshamni Zviedrijā izmantojuši par 29 507 pasažieriem jeb 33% vairāk, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo periodu. Savukārt Ro-Ro kravu apjoms Ventspils ostā palielinājies par 208 tūkstošiem tonnu jeb 21%.

Lielākā daļa Ventspils ostā strādājošo termināļu spējuši palielināt kravu apjomu attiecībā pret iepriekšējo gadu, bet atsevišķos jau ilgstoši vērojams kravu kritums. Vismazāk noslogotais terminālis Ventspilī aizvien ir AS „Kālija parks”, kur septiņos mēnešos pārkrauts 181 tūkstotis tonnu, kas nozīmē, ka tiek izmantoti tikai 5% no kopējās termināļa jaudas.

Ventspils brīvostas pārvalde turpina investēt ostas infrastruktūras attīstībā, uzlabojot termināļu darbību un konkurētspēju. Ieguldījumi infrastruktūras izbūvē, atjaunošanā un uzturēšanā ir Ventspils brīvostas pārvaldes aktivitāšu prioritāte. Tādējādi Ventspils brīvostas pārvalde īsteno savu galveno – teritorijas attīstītāja – funkciju, nodrošinot labākos apstākļus ostas termināļu un rūpniecisko uzņēmumu attīstībai un vienlaikus piedāvājot pakalpojumus par zemākajām ostu maksām Baltijas jūras austrumkrastā.