Ventspils ostas termināļos kravu apgrozījums par 23% pārsniedz pagājušā gada rādītājus

07/07/2017
2017.gada jūnijs Ventspils ostā strādājošajiem termināļiem ir bijis krietni veiksmīgāks nekā pirms gada – kopā pārkrauti 1,6 miljoni tonnu, kas ir par 533 tūkstošiem tonnu jeb 50% vairāk nekā pagājušā gada jūnijā. Kopā pirmajos sešos 2017.gada mēnešos Ventspils ostas termināļi pārkrāvuši 12,4 miljonus tonnu, kas ir par 2,3 miljoniem jeb 23% vairāk nekā pirms gada.

Tradicionāli turpina pieaugt ar prāmju operatora „Stena Line prāmjiem pārvadāto kravu un pasažieru skaits. Līniju starp Ventspili un Nīneshamni Zviedrijā izmantojuši par 21700 pasažieriem jeb 30% vairāk, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo periodu. Savukārt Ro-Ro kravu apjoms Ventspils ostā palielinājies par 189 tūkstošiem tonnu jeb 22%.

Vairumā Ventspils ostas termināļu novērojams kravu pieaugums un tikai dažos kritums. Vēl aizvien vismazāk noslogotais terminālis Ventspilī ir AS „Kālija parks”, kur sešos mēnešos pārkrauti 175 tūkstoši tonnu, kas sastāda tikai 5% no kopējās termināļa jaudas.

Ventspils brīvostas pārvalde turpina investēt ostas infrastruktūras attīstībā, uzlabojot termināļu darbību un konkurētspēju. Ieguldījumi infrastruktūras izbūvē, atjaunošanā un uzturēšanā ir Ventspils brīvostas pārvaldes aktivitāšu prioritāte. Tādējādi Ventspils brīvostas pārvalde īsteno savu galveno – teritorijas attīstītāja – funkciju, nodrošinot labākos apstākļus ostas termināļu un rūpniecisko uzņēmumu attīstībai un vienlaikus piedāvājot pakalpojumus par zemākajām ostu maksām Baltijas jūras austrumkrastā.