Ventspils ostas termināļu kravu apgrozījums janvārī palielinājies par 40%

07/02/2017
2017.gada janvārī Ventspils brīvostas termināļos pārkrauti 2,5 miljoni tonnu kravu, kas ir par 40% vairāk nekā pērn šajā pašā laika posmā. Kopumā pirmais mēnesis ir aizvadīts veiksmīgi - ir pieaudzis Ro-Ro kravu un pārkrauto akmeņogļu apjoms, kā arī palielinājušies pārkrauto naftas produktu, čuguna un dzelzsrūdas koncentrāta apjomi.

Atsevišķos termināļos vērojams kravu pieaugums. AS Ventbunkers pārkrāvis par 131 tūkstoti tonnu vairāk nekā pērn, sasniedzot 417 tūkstošus tonnu, izmantojot 70% termināļa jaudas. Kravu pieaugums ir arī AS Baltic Coal Terminal, kur pārkrauti 415 t.t., kas ir par 339 t.t. vairāk nekā pirms gada. Izmantoti 80% termināļa jaudas. Par 69 t.t. palielinājies arī kravu apgrozījums AS Ventspils tirdzniecības osta, kur šī gada janvārī ir pārkrautas 287 t.t., izmantojot vairāk nekā pusi termināļa jaudas. Labāk ir veicies arī SIA Ventall Termināls, kas ir pārkrāvis par 179 t.t. vairāk nekā pagājušā gada janvārī, sasniedzot 312 t.t. Par 9 t.t. ir pieaudzis SIA Ventamonjaks pārkrauto kravu apjoms, sasniedzot 35 t.t. Abi jaunie termināļi, kuri uzsāka darbību 2016.gadā - SIA Eurohome Latvia un SIA Overseas Estates, ir pārkrāvuši attiecīgi 75 un 12 t.t.  

Tomēr, tajā pašā laikā, dažos termināļos vērojams kravu kritums. Krīzes pazīmes vērojamas SIA Ventspils Nafta termināls, kurā pārkrauts par 161 t.t. mazāk šī gada janvārī, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo posmu, sasniedzot 681 t.t. atzīmi, kas ir viena ceturtā daļa no termināļa jaudas. Salīdzinot ar pagājušā gada janvārī pārkrautajām 30 t.t., šajā gadā vēl nav pārkrauta neviena tonna AS Ventspils Grain Terminal. Savukārt par 13 t.t. mazāk pārkauts arī SIA Ventplac, kur, izmantojot trešdaļu jaudas, pārkrautais kravu apjoms ir 30 t.t. Par 4 t.t. samazinājies SIA Ventamonjaks Serviss pārkrauto kravu apjoms, sasniedzot 16 t.t. šī gada janvārī. Vēl aizvien krīze ir AS Kālija parks terminālī, kurā pārkrauti vien 13 t.t., izmantojot tikai 2% no kopējās termināļa jaudas.

Labi ir strādājušas prāmju līnijas, salīdzinot ar iepriekšējā gada janvāri, Ventspils ostā par ceturtdaļu palielinājies ar Stena Line prāmjiem pārvadāto pasažieru un vieglo automašīnu skaits, attiecīgi sasniedzot 14224 pasažierus un 4129 automašīnas. Par 20% palielinājies prāmju pārvadāto Ro-Ro kravu kopējais apjoms, no 139,6 t.t. sasniedzot 166,6 t.t. Šī gada 20.janvārī pirmo reizi Ventspils ostu apmeklēja kuģis jaunajā kravu līnijā Ventspils – Zēbrige – Tilberi, ko nodrošina kuģošanas kompānija Swedish Orient Line.

Pateicoties prāmju līniju pārvadāto kravu apjoma pieaugumam un beramkravu apjoma pieaugumam, SIA Noord Natie Ventspils Terminals šī gada janvārī ir pārkrāvis par 107 t.t. vairāk, salīdzinot ar pērnā gada attiecīgo periodu, sasniedzot 256 t.t.

Arī šogad Ventspils brīvostas pārvalde turpinās investēt ostas infrastruktūras attīstībā. Ieguldījumi infrastruktūras izbūvē, atjaunošanā un uzturēšanā ir Ventspils brīvostas pārvaldes aktivitāšu prioritāte. Tādējādi Ventspils brīvostas pārvalde īsteno savu galveno – teritorijas attīstītāja – funkciju, nodrošinot labākos apstākļus ostas termināļu un rūpniecisko uzņēmumu biznesa attīstībai.